Mostly Cloudy وضعیت:
66°F / 18.9°C دمای هوا:
78% رطوبت:
30.21in / 1023hPa (Steady) فشار:
SSW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 8
امروز: 4489
هفته جاری: 26966
ماه جاری: 243364
تاکنون: 10411633
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير ارشاد: عده اي نام و نانشان در تخريب دولت است+تصاويردرگالري
 • وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه عده اي نام و نانشان در تخريب دولت است گفت: با تخريب و تخريب گري مخالف هستيم چراکه تخريب و هدف تخريب گر ايجاد ياس و نااميدي است.
 • به گزارش ايرنا، سيد رضا صالحي اميري روز سه شنبه در گردهمايي اصحاب فرهنگ و هنر استان همدان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي هنري شهيد آويني همدان افزود: رسانه ها حلقه ارتباط بين نظام و مردم هستند و رسانه ها بايد مورد حمايت قرار گيرند.
  وي ادامه داد: نقد با هدف آگاهي بخشي است و نقد با رعايت انصاف و عدالت است و نقد با هدف ارايه راه حل هاي بهتر است و ما معتقديم نقد با درک واقعيت هاي موجود خواهد بود.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه نقد يک عمل اخلاقي اما تخريب يک عمل غير اخلاقي است گفت که نقد از اصول سياست ورزي و تخريب از اصول سياسي بازي است .
  وي تصريح کرد: دولت روحاني نقد را به عنوان يک حرکت سازنده در چنين فضايي استفاده مي کند اما عده اي تلاش دارند همه واقعيت هاي کشور را تخريب کنند و عده اي تلاش دارند واقعيت هاي دولت را انکار کنند و ناديده بگيرند.
  وي بيان کرد: عده اي نام و نانشان در تخريب دولت است و واقعيت ها را انکار کنند و واقعيت هاي دولت را ناديده بگيرند اما اگر کشور در روند حرکت خود نبود امروز کجا بوديم ؟
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه در گذشته نزاع سياسي در عالي ترين سطح کشور رخ داده بود گفت: اين دولت حداقل کاري که انجام داد روند ناصحيح گذشته را متوقف کرد و اين ضرورت ملي براي نجات ملي بود .
  *امروز زنجير تحقير و تحريم عليه ايران پاره شده است
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: امروز زنجير تحقير و تحريم پاره شده است و ملت احساس تحقير نمي کند؛ دولت روحاني با هدف بود که ايرانيان در دنيا سرشان را بالا بگيرند.
  صالحي اميري افزود: ما جز منافع ملي به چيزي فکر نمي کنيم چرا عده اي اصرار دارند خدمات را ناديده بگيرند؟ چه سودي مي برند؟نا اميد کردن ملت چه سودي دارد؟
  وي بيان کرد: چرا اصرار داريم کام ملت را تلخ کنيم که اگر ما مسير گذشته را دنبال مي کرديم امروز پس از چهار سال کجا بوديم ؟
  وي با بيان اينکه بسياري از گفته هارا نمي توانيم بگوييم افزود: در سال 91 درآمد نفتي کشور 143 ميليارد دلار بود و در سال 94 اين درآمد 23 ميليارد دلار ، و در سال 95، 33 ميليارد دلار بوده است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: در اين شرايط کشور اداره شده است با همين شرايط همه شاخص هاي اقتصادي رو به رشد است .
  اميري صالحي افزود: بنا نيست کشوري را که تحويل گرفتيم مخروبه تحويل دهيم آنها مخروبه تحويل دادند و امروز در حال آوار برداري هستيم .
  وي با بيان اينکه در چهار سال گذشته رئيس جمهوري با کمک و تدبير رهبري و هنرمندان و دانشگاهيان توانسته آوار برداري انجام دهد و بستر لازم را براي جهش اقتصادي انجام دهد افزود: اگر دولت توانسته برجام را به سامان برساند نه اينکه نمي دانست صلاح ايران چيست بلکه بايد با انتخاب راه عقلاني و نگاه به مصالح مردم حرکت مي کرديم.
  وي ادامه داد: تدبير رهبري انقلاب و حمايت نيروهاي مسلح و توان دولت در مذاکره موجب موفقيت ها شده است و امروز دشمن اعلام مي کند کليد امنيت خاورميانه در ايران است .
  وي بيان کرد: دولت مسيري صحيحي را به سمت اهداف متعالي انتخاب کرده است و به دنبال ايجاد نظام کارآمد است و راه دولت راه سياست بازي نيست و راه دولت نفي حقايق نيست چرا که ما به دنبال تنش و تنش زايي نيستيم و عده اي احساس مي کنند نام و نانشان در تخريب دولت است.
  وي اضافه کرد: ما منکر ناکامي ها و مشکلات نيستيم از همه کارگران و معلمان پوزش مي خواهيم .
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: براي اينکه بتوانيم کار فرهنگي کنيم بايد گفتمان فرهنگي داشته باشيم که مجموعه باورهاي نهادينه شده است و گفتمان فرهنگي در نظام فرهنگي مبتني بر انديشه هاي مقام معظم رهبري است و کج انديشي و ولنگاري نيست.
  صالحي اميري گفت: از اين منظر در تحليل گفتمان در دولت اعتدال مبتني بر چهار اصل انسجام فرهنگي و تنوع فرهنگي عقلانيت فرهنگي و ديانت فرهنگي تعريف مي کنيم.
  وي ادامه داد: ما براساس گفتمان روشن و شفاف نظام فرهنگي را مديريت مي کنيم .
  وي تصريح کرد: انسجام به معناي همگرايي همه ظرفيت هاي فرهنگي به سمت اهداف متعالي است امروز مهمترين نياز جامعه انسجام است اما انسجام به معني ادغام و شبيه شدن نيست بلکه به معناي هماهنگ کردن همه ظرفيت هاي فرهنگي است .
  وي تصريح کرد: براي اينکه مجموعه فعاليت هاي فرهنگي به سامان برسد مهمترين نياز آن انسجام فرهنگي در بين اصحاب فرهنگ و رسانه است و نقطه مقابل انسجام ،انشقاق و روزمرگي و رفتار سليقگي است .
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اين حق طبيعي انسان است که آزاد بينديشد آزاد بنويسد و آزاد بگويد و دولت روحاني تنوع فرهنگي را در دايره انقلاب اسلامي و گفتمان و فرهنگي به رسميت مي شناسد.
  صالحي اميري گفت: در اين سرزمين ديگراني هم هستند که حقي براي بيان و قلم دارند و ما بايد بپذيريم در جامعه اي زيست مي کنيم که در آن اقوام و طوايف فرهنگي با 6 هزار گويش زيست مي کنند و در اين جامعه همه هويت دارند .
  وي ادامه داد: نظام فرهنگي بر مبناي اجرا و دستور اداره نخواهد شد بلکه نظام فرهنگي بر اساس عقلانيتي در جامعه و بر اساس واقعيت ها شکل گرفته است .
  صالحي اميري گفت: عقل از فطرت طبيعي انسان جوشش مي کند و هرکسي عمل غير عقلاني انجام دهد در برابر فطرت طبيعي انسان صف کشيده است.
  وي ادامه داد: در جايي زندگي مي کنيم که مبتني بر ارزش هاي ديني است و اين سرزمين و جغرافيا در دايره دين و رهبريت ديني بوده است و هر حرکتي در اين جامعه بايد در چارچوب هاي ديني باشد و اعتدال ديني و عقلانيت ديني را دنبال کند و اين نقطه اصلي بحث است .
  وي افزود: بايد به تدريج کل فعاليت هاي فرهنگي را به نهادهاي فرهنگي انجمن هاي فرهنگي و خانه هاي فرهنگي واگذار کنيم و وظيفه دولت در حوزه فرهنگ شامل سياستگذاري فرهنگي، حمايت فرهنگ و نظارت فرهنگي است و دولت مسئوليت ديگري ندارد ما بايد سياست را در بستر برنامه هاي وزارت فرهنگ کشور جاري کنيم .
  وي افزود: به تدريج همه فعاليت هاي فرهنگي از جمله جشنواره هاي فرهنگي و نمايشگاه ها و هدايت همه به انجمن ها واگذار مي شود.
  وي با بيان اينکه رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در کشور و در استان سه مفهوم سياست گذاري است بيان کرد: آنچه که مهم است و بايد آن را بپذيريم باور به جامعه فرهنگي است و بايد اعتماد کنيم و مسئوليت را واگذار کنيم .
  صالحي اميري افزود: در اين راستا اولين اقدام مثبت را انجام داديم سازمان نظام رسانه اي در کمسيون فرهنگي دولت تصويب شد و فردا در دولت تصويب خواهد شد و به مجلس خواهد رفت.
  وي گفت: اين اولين حرکت براي مسئوليت اداره رسانه کشور است و دولت شهامت مساله را داشت که اعلام کند بهترين انسانها براي مديريت رسانه اصحاب رسانه است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: به دنبال تدوين نظام سازمان هنر کشور هستيم و فرآيند جديدي در کشور شکل مي گيرد .
  وي با بيان اينکه تاکنون بيش از 90 نمايشگاه کتاب برگزار شده است گفت: نمايشگاه کتاب توسط ناشران اداره خواهد شد و اين مبتني بر گفتمان و باور فرهنگي است.
  وي ادامه داد: نکته سوم عدالت فرهنگي است شعار ما اين است 'تهران ايران نيست ' کار را از تهران به استانها منتقل کنيم ما بايد به عدالت فرهنگي باور داشته باشيم.
  صالحي اميري افزود: عدالت فرهنگي يعني دسترسي و رفع تبعيض فرهنگي و يارانه ها براي همه يکسان توزيع شود .
  وي افزود: در سال 96 جهشي در رفتار ما در حوزه استانها شکل مي گيرد و منابع را از تهران به استانها سوق مي دهيم و تمام منابعي که در حوزه قرآني امور مساجد داريم.
  وي ادامه داد: 23 هزار کانون مساجد در کشور و 2 هزار و 500 موسس قرآني زير پوشش است مطبوعات استان امتياز بالاتري از مطبوعات کشوري دارند و نظام شفافي در حوزه مطبوعات مشخص شده است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه فضاي بسته اي در ارشاد وجود نخواهد داشت افزود: ارشاد محيط شفافي است که همگان مي توانند در آن حضور داشته باشند.
  صالحي اميري با تاکيد بر اينکه جهت گيري دولت صحيح است افزود: در روز روشن واقعيت جامعه را انکار مي کنند و اين بي عدالتي است.
  وي با بيان اينکه نيازمند گسترش سرانه فرهنگي هستيم افزود: براي کاهش معضلات بايد مصرف فرهنگي افزايش يايد که شامل کتاب ،فيلم ، مسجد و منبر است که متناسب با نياز و ذائقه در جامعه مصرف ايجاد کرد.
  وزير فرهنگ و ارشاد امروز سه شنبه در سفر يک روزه خود به همدان علاوه بر شرکت در همايش سيدجمال الدين اسدآبادي و ديدار با اصحاب فرهنگ و هنر استان همدان در شوراي اداري اين استان حضور مي يابد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/12/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 434
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.