Mostly Cloudy وضعیت:
66°F / 18.9°C دمای هوا:
78% رطوبت:
30.21in / 1023hPa (Steady) فشار:
WSW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 4548
هفته جاری: 27025
ماه جاری: 243423
تاکنون: 10411688
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: دانشگاه و دانشجو بايد آزادي انديشه را در کنار خطوط قرمز رعايت کند+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان با تاکيد بر تکريم و حفظ شان دانشجويان گفت: معتقد هستم که دانشگاه و دانشجو بايد آزادي انديشه را با رعايت خطوط قرمز درک کند.
 • محمد ناصر نيکبخت عصر چهارشنبه در سلسله نشست با موضوع 'چنين شد ' در دانشگاه بوعلي سينا همدان عنوان کرد: برگزاري اين قبيل نشستها در دانشگاهها نشانه توجه به اهميت نقش فکري دانشجويان در جامعه است و اميدواريم هيچ دانشجويي بابت کلامش فراخوانده نشود.
  وي تاکيد کرد: مراکز دانشگاهي بايد آزاد باشند و بحث و تبادل نظرها بدون حاشيه سازي و اهانت به يکديگر دنبال شود.
  استاندار همدان در ادامه اين نشست و در پاسخ به برخي سووالات و نقد هاي دانشجويان افزود: حدود 12 سال در 2 مقطع در همدان خدمت کرده و بنده فرد افراطي نيستم.
  نيکبخت معتقد بود چون بايد پاسخگوي مردم باشد در انتصاب ها خيلي جناح، گروه و باند را دخيل نداده بلکه بر روي آمادگي و توانمندي افراد متناسب با وظايف محوله توجه داشته است.
  استاندار همدان خاطرنشان کرد: تنها استانداري هستم که حتي يکي از خويشاوندان خود و خانواده ام را به استان همدان نياورده ام، در صورتي که استاندار همواره رييس دفتر و مسئول بازرسي را از بستگان و افراد مورد وثوق انتخاب مي کند.
  وي در ادامه گفت: اشتغال ، توليد و بيکاري جوانان دغدغه همه مسئولان است چون خانواده هاي داراي بيکار در معرض مفسده و آسيب هستند.
  وي با ذکر اينکه علاقمند به حفاري و کالبد شکافي عملکرد گذشتگان نيستم ، تصريح کرد: بايد در برخي مواقع اقدام هاي صورت گرفته را با ارزيابي عنوان کرد.
  وي يادآوري کرد: سال 84 با آغاز دولت هشتم رشد اقتصادي 6 درصد مثبت و تورم 12 درصدي بود و زمان آغاز به کار دولت يازدهم تورم به 49 درصد و تورم به 6.8 درصد منفي رسيد.
  وي بيان کرد: در هشت سال دولت گذشته 750 ميليارد دلار ارز فروش نفت 130 دلاري در اين مملک وارد شد ولي نتيجه آن 400 هزار ميليارد تومان طرح بلاتکليف براي دولت يادزهم برجا ماند.
  استاندار همدان بيان کرد: آبان 92 و هنگام حضور بنده در استان همدان به عنوان استاندار در 6 ماه نخست سال 92 ، پنج هزار شاغل بيکار، 300 واحد توليدي تعطيل و مابقي واحدهاي توليد همدان نيز با زير 30 درصد ظرفيت فعال بودند و تنها 18 واحد توليدي بالا 50 درصد پيشرفت فعال بودند.
  وي با تاکيد بر اينکه دغدعه سياسي بنده زياد است گفت: چون مي دانم هر کاري بخواهيم بکنيم و مردم را راضي نگهداريم بايد اقتصاد را سرلوحه قرار داد.
  استاندار همدان گفت: چرايي تعطيلي واحدهاي توليدي مورد بررسي قرار گرفت که مشخص شد اين واحدها به علت بدهکاري ناشي از معوقات بانکي ، قرار گرفتن در ليست سياه بانکها و ارائه نکردن تسهيلات سرمايه در گردش تعطيل شدند.
  وي مهمترين علت تعطيلي اين واحد ها را اجراي نادرست حامل هاي انرژي ذکر کرد و گفت: قرار بود که پس از اجراي طرح هدفمندسازي يارانه ها و افزايش قيمت حامل هاي انرژي براي جلوگيري از بروز خسارت به واحدهاي توليدي 30 درصد از درآمد يارانه به واحدهاي توليدي اختصاص يايد.
  نيکبخت اضافه کرد: همچنين 10 تا 20 درصد از درآمد هدفمندي در اختيار دولت باشد تا آنرا براي نوسازي تجهيزات و ماشين آلات واحدهاي توليد در قالب تسهيلات کم بهره ارائه شود که اين 2 مولفه اجرايي نشده که حتي يک ريال هم اختصاص نيافت.
  وي بيان کرد: با اين توصيف واحدها زير بار افزايش قيمت حامل هاي انرژي ماندند و واحدهاي باقي مانده در عرصه توليد نيز به علت واردات از مبادي رسمي و غير رسمي تعطيل شدند.

  *** ره آورد همايش سرمايه گذاري
  نيکبخت اظهار کرد: همايش سرمايه گذاري ره آوردهاي خوبي براي استان داشت ولي يکي از سرمايه گذاران بومي با وجود اينکه يک پتروشيمي را در همدان احداث و به 90 درصد پيشرفت رسانده است اکنون براي تکميل اين طرح همکاري نمي کند.
  استاندار همدان افزود: سرمايه گذاران داخلي و خارجي آمادگي خود را براي حدود 20 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري در همدان در همايش سرمايه گذاري اعلام کردند که 10 هزار ميليارد ريال آن مربوط به يکي از افراد بومي همدان بود.
  نيکبخت گفت: با اين وجود اين فرد حتي يک ريال هم سرمايه گذاري نکرد ولي ديگر سرمايه گذاران 10 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري را در اين استان انجام دادند.
  وي اضافه کرد: راه آهن همدان - تهران زماني که 750 ميليارد ريال پول وارد کشور شد پيشرفتي نداشت ولي با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد با وجود کاهش قيمت هر بشکه نفت از 150 دلار به 30 دلار و کمبود نقدينگي، دولت مصمم به اجراي آن شد.
  استاندار همدان بيان کرد: زير سازي اين طرح 97.5 درصد پيشرفت داشت ولي به علت نبود ريل اين طرح متوقف مانده بود و يکي از کارهاي پس از برجام اين بود که دولت توانست ريل مورد نياز راه آهن همدان - تهران را از هند و ترکيه تامين کند.
  نيکبخت تصريح کرد: امروز نسبت دادن اجراي اين طرح ملي به همزمان بودن با انتخابات دوازدهم کار درستي نيست بلکه پس از اجرايي شدن برجام و تامين ريل روزانه حدود يک کيلومتر ريل گذاري انجام شد.
  وي افزود: هم اينک حدود 53 کيلومتر از ريل گذاري راه اهن همدان - تهران باقي مانده است که امروز با ارسال نامه اي به رئيس جمهوري درخواست شد که کار ريل گذاري از 2 طرف ساوه و همدان انجام شود.
  استاندار همدان گفت: يکي از افتخارات دولت يازدهم اين است که با اجرايي کردن برجام توانست ريل مورد نياز طرح راه آهن همدان - تهران که يکي از مطالبات ديرينه مردم است عملي شود.
  به گزارش ايرنا نيکبخت اضافه کرد: با نگاهي به وضعيت کشور مي توان دريافت که دولت تدبير و اميد کشور را به يک کارگاه توليدي تبديل کرده است.
  استاندار همدان درباره وضعيت اشتغال در استان اضافه کرد: همانگونه که در گذشته نيز بارها عنوان کرده ام ماهانه 700 تا يک هزار اشتغال به آمار بيمه شدگان جديد تامين اجتماعي افزوده مي شود.
  نيکبخت با گلايه از نحوه مطرح کردن برخي موضوع ها تصريح کرد: اين مملکت متعلق به مردم بوده و رهبري مقتدر در راس آن حضور دارد چرا بايد اقدام به ايجاد ياس و نااميدي در جامعه بشود؟
  وي اضافه کرد: اتاق بازرگاني در يک نامه رسمي خواستار راستي آزمايي آمار اشتغال بودند که 2 تن از آنها شامل نماينده اتاق بازرگاني و رئيس کميسيون صنايع اتاق بازرگاني اقدام به بازديد و رصد آمار کرده و آن را تائيد کردند.
  بالاترين مقام اجرايي استان همدان اظهار کرد: آمار و اسامي افرادي که مشغول به کار شدند به همراه مشخصات دقيق کارگاه در سايت تامين اجتماعي وجود دارد و کساني که شک دارند مي توانند براي راستي آزمايي صحت اين آمار را بررسي کنند.

  ** ميزان برداشت از ميدان مشترک نفت و گاز در دولت گذشته به صفر رسيد
  نيکبخت بيان کرد: ميزان صادرات نفت از 800 هزار بشکه به 2 ميليون بشکه رسيده با اين وجود عده اي اقدام به تخريب دولتي که برآمده از اين نظام است مي کنند که اين اقدام نوعي خودزني است.
  وي بيان کرد: يک ميدان مشترک نفتي بين ايران و قطر وجود دارد که در اين ميدان سهمي براي طرفين پيش بيني نشده بلکه هر کس به ميزان توان استخراج مي کند.
  استاندار همدان اضافه کرد: قطر ميزان برداشت خود از اين ميدان نفت و گازي را در دولت گذشته به 2 برابر افزايش داد ولي ايران به صفر رسيد.
  نيکبخت بيان کرد: در دولت يازدهم ميزان برداشت از ميدان مشترک نفتي پس از سه سال تلاش به ميزان مساوي با قطر رسيده که اميد مي رود تا پايان دولت يازدهم اين رقم افزايش يابد.
  استاندار همدان در ادامه اظهار کرد: براي بکارگيري توان مديرکل فعلي محيط زيست در مديرکل راه و شهرسازي سه نوبت به دولت مراجعه کردم ولي خانم ابتکار با جابجايي اين نيرو موافقت نکرد و محمدي هم اينک بهترين مدير محيط زيست کشور است.
  وي ياداوري کرد: همدان امسال افتخار کسب 2 شهر جهاني شامل شهر سفال و شهر سبز پايدار جهان اسلام را داشت که خانم ابتکار براي رونمايي از شهر سبز پايدار در همدان حضور يافت که به مثابه اهواز نشود.
  در انتهاي اين جلسه پنج ساعته 2 کتاب از سوي دانشجويان دانشگاه بوعلي سينا به استاندار همدان هديه شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/12/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 514
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.