نیمه ابری وضعیت:
68.2°F / 20.1°C دمای هوا:
83% رطوبت:
30.01in / 1016hPa (Rising) فشار:
SE جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 11
امروز: 272
هفته جاری: 18780
ماه جاری: 55733
تاکنون: 10237267
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  طلسم 43 ساله استاندارد با کليد برجام گشوده شد+تصاويردرگالري
 • رئيس سازمان ملي استاندار ايران گفت: با وجود اينکه ايران از حدود 43 سال قبل از حضور در مجمع جهاني اوزان و مقياس ها تعليق شده بود ولي پس از برجام به عضويت اين مجمع درآمد.
 • به گزارش ايرنا نيره پيروزبخت روز شنبه در شوراي اداري استان همدان بيان کرد: سازمان ملي استاندارد ايران بيشترين سود را از اجرايي شدن برجام برده است به گونه اي که پس از برجام ضمن عضويت در بسياري از مجامع، جايگاه خوبي در عرصه هاي بين المللي يافت.
  وي مثال زد: حضور ايران در مجمع اوزان و مقياس ها بعد از انقلاب به صورت تعليق درآمده بود و ديگر کشورها اوزان و مقايس هاي ايران را قبول نداشتند.
  وي بيان کرد: يکي از آسيب هاي اين موضوع اين بود که کالاي توليد داخل کشور پس از صدور از گمرک، در گمرکات کشورهاي مقصد دوباره کاليبره مي شد که اين دوباره کاري خسارتهايي به همراه داشت.
  رئيس سازمان ملي استاندار ايران با ذکر اينکه بيش از 43 سال وزن يک کيلو گرمي ايران کاليبر نشده بود تصريح کرد: کاليبره کردن کالا پس از صادرات هزينه هاي بالايي به همراه داشت.
  پيروزبخت افزود: پس از اجرايي شدن برجام اوزان و مقايس ها کاليبره شد و هم اينک در 100 کشور جهان گواهي اوزان و مقياس ها ايران مورد تائيد است.
  به گزارش ايرنا وي اضافه کرد: همچنين پس از اجرايي شدن برجام ايران به عضويت مجمع بين المللي تاييد صلاحيت درآمد.
  رئيس سازمان ملي استاندار ايران توضيح داد: مجمع بين المللي تائيد صلاحيت اقدام به اعتبار دهي به کشورهاي مختلف و صدور گواهي محصول و تائيد صلاحيت مي کند.
  پيروزبخت افزود: تنها کالاهاي صادره از 70 کشور عضو اين مجمع مورد تائيد بوده و کالاي ديگر کشورها در صورت صادرات بايد مجدد آزمايش شوند.
  وي تاکيد کرد: سازمان استاندارد ايران از 10 سال پيش درخواست عضويت در مجمع تاييد صلاحيت بين المللي IAF را ارائه کرده بود که به علت تحريم ، عنوان مي کردند که اجازه ارزيابي درخواست ايران وجود ندارد.
  وي گفت: کمتر از يکماه پس از عملي شدن برجام درخواست سازمان استاندارد مورد ارزيابي قرار گرفت و پس از گذر از 2 مرحله ايران در مجمع بين المللي IAF عضو شد.
  رئيس سازمان ملي استاندار ايران عضويت در ايزو (iso) را از ديگر ره آوردهاي برجا دانست و گفت: در سال 2013 عضويت ايران به علت ناتواني در پرداخت هزينه خود لغو شده بود.
  به گزارش ايرنا پيروزبخت اضافه کرد: ايران پس از برجام مجدد به عضويت ايزو درآمد و رتبه آن در دولت يازدهم ارتقا يافت.
  وي بيان کرد: پس از اجرايي شدن برجام در حوزه مواد غذايي و کشاورزي در کارگروه کدکس رهبريت 18 کشور عربي را به ايران واگذار شد.
  وي افزود: ايران هم اينک به عنوان عضو اصلي هيات مديره اين سازمان و رئيس کميته ارزيابي و انطباق مسئول ارائه گزارش در زمينه وضعيت غذا به سازمان ملي است.
  رئيس سازمان ملي استاندار ايران اظهار کرد: براي نخستين بار در تاريخ و عمر 57 ساله سازمان ملي استاندارد 11 استاندارد بين المللي واژگان فارسي چاپ شد.
  فيروز بخت اضافه کرد: 30 هزار استاندارد تاکنون تدوين شده که بيش از 30 درصد آن معادل 13هزار مورد متعلق به دولت يازدهم است.
  وي بيان کرد: کيفيت شامل ويژگي هايي نظير استاندارد بودن، داشتن قيمت مناسب، سرعت رسيدن به دست مشتري و نوآوري در توليد کالا است بنابراين علاوه بر استانداردسازي بايد به سمت مديريت کالا هم پيش رفت.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1396/01/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 474
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.