نیمه ابری وضعیت:
68.2°F / 20.1°C دمای هوا:
83% رطوبت:
30.01in / 1016hPa (Rising) فشار:
SE جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 10
امروز: 271
هفته جاری: 18779
ماه جاری: 55732
تاکنون: 10237266
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  آخوندي: راه آهن تا پايان دولت يازدهم به پنج مرکز استان متصل مي شود+تصاويردرگالري
 • وزير راه و شهرسازي گفت: تعهد رئيس جمهوري مبني بر رسيدن ريل به مرکز پنج استان در دولت تدبير و اميد محقق خواهد شد.
 • عباس آخوندي شامگاه پنجشنبه در شوراي حمل و نقل و مسکن استان همدان افزود: با اينکه شرايط کشور خاص است تلاش کرديم تا اقدامات مثبتي در حوزه حمل و نقل صورت بگيرد.
  وي اظهار کرد: حمل و نقل در ايران به شدت خودرو محور و همه چيز متکي به آن است و اگر بخواهيم به سمت حفاظت از محيط زيست و ايمني بيشتر برويم بايد به سمت دنياي ريل تغيير مسير دهيم.
  وي گفت: سهم حمل و نقل عمومي و ريلي در مجموع، محدود است و در سال قبل بيش از يک ميليون و 300 هزار وسيله به خودروهاي ايران اضافه شد.
  وي ادامه داد: علاوه بر اين 12 ميليون موتور سيکلت نيز در ايران موجود است.
  آخوندي اين تغيير مسير را کار ساده اي ندانست و معتقد است که تحقق آن سرمايه گذاري عظيمي مي خواهد و بايد الگوها و رفتارهاي ما هم تغيير کند.
  وي افزود: شهرهاي ما با ريل بايد از نو آشتي کند چرا که مردم ما اغلب در شهر زندگي مي کنند و بايد در نزديکترين نقطه به ريل دسترسي داشته باشند.
  وزير راه و شهرسازي با اشاره به اعتبار 1400 ميليارد توماني براي راه آهن 264 کيلومتري همدان - تهران، اظهار کرد: با اين وجود ايستگاه در 15 کيلومتري شهر قرار گرفته و بايد نظام رفتاري در اين حوزه تغيير کند و در داخل شهر و ايمن ترين نقطه آن قرار بگيرد تا شهر به سيستم حمل و نقل جاده اي متصل شود.
  آخوندي با بيان اينکه در حوزه حمل و نقل به جايي رسيديم که بايد اتفاقات بزرگتري صورت بگيرد، گفت: در حومه شهر نيز بايد بتوان بين همدان و ساير شهرها امکان رفت و آمد ريلي ايجاد کرد و اگر اين تصور وجود دارد که با توسعه جاده به رشد مي رسيم، به نتيجه نخواهيم رسيد چون تعداد خودروها افزايش مي يابد.
  وي در ادامه يادآور شد: نظام رفتاري و برنامه ريزي بايد در ايران ايجاد شود تا بتوان از جاده به سمت ريل حرکت کرد که در طول مدت اخير توجه خوبي به اين موضوع شده است.
  وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه ايستگاه فعلي راه آهن همدان افتتاح اما عمليات عمراني ايستگاه اصلي در ترمينال اتوبوس هاي شهر نيز آغاز خواهد شد، گفت: خط آهن تا ملاير وجود دارد و عمليات اجرايي خط آهن ملاير- کرمانشاه نيز به سرعت انجام مي گيرد که تا فيروزان ريل گذاري انجام شده و در کرمانشاه نيز ريل گذاري در پنج نقطه در حال انجام است.
  آخوندي افزود: ريل گذاري راه آهن همدان - ملاير نيز به زودي آغاز مي شود و اميد مي رود که سکونتگاه هاي شهري به ريل دسترسي داشته باشند.
  وي با بيان اينکه رکورد ريل گذاري در کشور بسيار مناسب است، خاطرنشان کرد: رکورد ريل گذاري يک هزار و 664 متر در روز در راه آهن همدان- تهران به ثبت رسيد و اين اتفاقات خوبي بوده است.
  وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه براي 6 هزار واگن باري قرارداد گسترده اي توسط بخش خصوصي و با تأمين مالي روسيه و مشارکت تمام شرکت هاي ايراني منعقد شده است، گفت: براي ناوگان مسافري ريلي اقدامات خوبي انجام شده و 113 واگن نيز اسفندماه سال قبل بهره برداري رسيد.
  آخوندي همچنين خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل هوايي با توجه به اينکه سرمايه گذاري ميلياردي وجود دارد، حرکت به بخش خصوصي بسيار مهم است که تا پايان سال سه فرودگاه با مشارکت بخش خصوصي احداث خواهد شد.
  وي با بيان اينکه براي ترمينال حجاج فرودگاه همدان نيز آمادگي استفاده از بخش خصوصي وجود دارد، گفت: در ريل گذاري و همچنين بنادر نيز مشارکت و سرمايه گذاري بخش خصوصي انجام شده است.
  وزير راه و شهرسازي با اشاره به تأثير اقدامات حوزه هوايي در توسعه مناطق، خاطرنشان کرد: قرارداد 200 هواپيما منعقد شده که در تاريخ اقتصادي ايران بي سابقه است و 20 هواپيماي جديد برد کوتاه براي فرودگاه هاي کوچک در نظر گرفته شده است.
  آخوندي خريد اين 20 هواپيما را اتفاقي براي توسعه سرمايه گذاري و توسعه گردشگري و گسترش عدالت جغرافيايي دانست و ابراز اميدواري کرد اين هواپيماها را در 2 ساله آينده تحويل بگيريم.
  وي در ادامه يادآور شد: نمايندگان نبايد وارد چانه زني براي کاهش نرخ سود تسهيلات جهت نوسازي ناوگان باري شوند چراکه فرصت از دست مي رود و امکان ندارد تسهيلات بانکي به کمتر از 9 درصد برسد.
  وزير راه و شهرسازي افزود: در حوزه جاده ها نيز اقدامات بسيار زيادي انجام شده که 3600 کيلومتر بزرگ راه در همين دولت به اجرا رسيده است.
  وي گفت: نوسازي ناوگان جاده اي و کاميون ها اقدام مهمي بود که باتسهيلات 9 درصد انجام شد و استقبال خوبي شد و در اين زمينه عقيده داريم با امکانات موجود و محدود وزارتخانه، 65 هزار کاميون را نو سازي کنيم .
  آخوندي گفت: در حوزه مسکن 3 گروه خانه اولي ها، ساکنين بافت مياني فرسوده و ساکنين حاشيه شهرها را هدفگذاري کرده ايم.
  وي اظهار کرد: براي اين موضوع دنبال اين هستيم تا قدرت خريد مردم افزايش پيدا کند و اکنون در مراکز استانها تسهيلات خريد مسکن از 200 ميليون ريال به 6 برابر براي زوجين رسيده است و استقبال خوبي هم از سوي خريداران واقعي داشت.
  وي افزود: تعداد پس اندازکنندگان براي خريد مسکن در کشور به بيش از 155 هزار نفر رسيد و بانک مسکن سال گذشته به 133 هزار واحد مسکوني به ارزش 67 هزار ميليارد ريال با رشد 47 درصدي نسبت به سال 94 ، تسهيلات پرداخته کرده است.
  آخوندي يادآور شد: 2 ميليون و 578 هزار خانه در ايران خالي است و اين نشانه واگذاري غير اصولي تسهيلات و پرداخت به افراد سودجو بوده است.
  وزير راه و شهرسازي گفت: تسهيلات مسکن بايد به متقاضيان واقعي داده شود و ما همه توان خود را براي پيشگيري از هدر رفت منابع ايران قرار داده ايم.
  به گزارش ايرنا، عباس آخوندي در سفر يک روزه خود بهمدان پس از بازديد از وضعيت ريل‌گذاري راه‌آهن همدان- تهران، از کنارگذر غربي همدان نيز بازديد کرد.
  بازديد از ايستگاه پيشنهادي شماره يک و 2 راه‌آهن، بازديد از بيمارستان بهار، بازديد از ايستگاه فعلي راه‌آهن(باربري) و بازديد از پياده‌راه بوعلي از ديگر برنامه‌هاي وزير راه و شهرسازي در سفر به همدان بود.
  تاکنون 233 کيلومتر از راه آهن تهران - ساوه- همدان ريل گذاري شده و 33 کيلومتر آن باقي مانده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1396/01/26   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 530
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.