ابری وضعیت:
36.3°F / 2.4°C دمای هوا:
79% رطوبت:
29.63in / 1003hPa (Rising) فشار:
SE جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 101
امروز: 7422
هفته جاری: 48482
ماه جاری: 27965
تاکنون: 11870055
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  ايجاد 20 هزار شغل در همدان؛ وعده اي که محقق شد
 • استاندار همدان در نخستين روزهاي کاري خود در دولت دوازدهم وعده ايجاد 20 هزار شغل را به مردم استان داد و امروز در واپسين روزهاي سال 96 اين وعده محقق شده است تا گامي در جهت وعده بزرگتر وي مبني بر ايجاد زمينه اشتغال 80 هزار نفر در دولت کنوني فراهم شود.
 • به گزارش ايرنا، با اينکه برخي ها تحقق اين وعده شيرين محمدناصر نيکبخت را دست نيافتني مي دانستند اما استاندار همدان بر خواسته خود پافشاري کرد تا با توجه به شناخت استعدادهاي اقتصادي منطقه، همت مديران، راهبرد جذب سرمايه گذاران و همراهي مردم، اين مهم محقق شود.
  نيکبخت همچنين در آخرين جلسه اعضاي کارگروه اشتغال و توسعه سرمايه گذاري استان بر رسيدن رقم اشتغال به 30 هزار شغل تا ارديبهشت ماه تاکيد کرد. به گفته وي، جذب سرمايه گذار و راه اندازي واحدهاي توليدي و صنعتي تعطيل و نيمه تعطيل رمز موفقيت در اين مسير است.
  ايجاد زيرساخت هاي توسعه از جمله راه آهن و آزاد راه با هدف کوتاه شدن مسير همدان با 9 همسايه همجوار از اقدام هاي زيربنايي در بخش هاي گردشگري، کشاورزي و تجارت خارجي است، که امکان ايجاد سالانه بيش از 20 هزار شغل را در همدان فراهم مي کند.
  اين در حالي است که در کنار سرمايه گذاري هاي بزرگ اقتصادي، طرح سند اشتغال جامع دولت نيز در ايجاد فرصت هاي شغلي جديد در استان تاثير گذار بوده و به ايجاد و رونق اقتصاد خُرد با زمينه هاي اشتغال کوچک اما فراوان کمک کرده است.
  وجود تسهيلات شناور 15 هزار ميليارد ريالي و تاکيد بر جذب آن در بخش هاي مختلف، اشتغال فراگير و اشتغال روستايي و رونق توليد مويد عزم راسخ استاندار همدان براي رونق توليد و ايجاد اشتغال است.
  نيکبخت سند اشتغال و توسعه استان را مهمترين اقدام و برنامه کاري مديران قلمداد و اظهار کرد: اشتغال و کاهش بيکاري از محوري ترين برنامه هاي دولت در استان است و در همين چارچوب ايجاد فرصت‏هاي شغلي از مسيرهاي دست‌يابي به رشد اقتصادي و توليد عاملي در جهت توسعه‌ متوازن و پايدار است؛ دو مولفه اي که دولتمردان تدبير و اميد در همدان آنها را مد نظر قرار داده و کمر به اجراي راهبردهاي عملي آن بسته اند.
  به اعتقاد کارشناسان اشتغال به عنوان مهم‌ترين عامل اثرگذار در ايجاد زندگي سالم فردي ـ اجتماعي و مولفه اي مهم براي رشد و خودکفايي کشور است و از سوي ديگر، بيکاري عامل مهم در گسترش فساد و ناامني و وابستگي اقتصادي ‌ـ فرهنگي به حساب مي‌آيد.
  در همين چارچوب است که رهبر معظم انقلاب شعار 'اقتصاد مقاومتي؛ توليد و اشتغال' را براي سال 96 برگزيدند؛ شعاري که نشان از نگاه راهبردي معظم له به مقوله اقتصاد در جهت پيشرفت دارد و با پيگيري آن، رونق توليد و کسب و کار ميسر مي شود.
  استاندار همدان نيز در همين چارچوب و در آخرين جلسه اعضاي کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان اعلام کرد: 19هزار و 352 شغل جديد از ابتداي سال جاري تاکنون در اين استان ايجاد و در سامانه کارا ثبت شده است.
  نيکبخت با بيان اينکه اين تعداد شغل بايد تا اواخر ارديبهشت ماه 1397 به 30 هزار شغل برسد، افزود: پس از تحقق اين مهم است که سهميه 30 هزار نفري سال جديد شروع مي شود.
  وي با ابراز رضايت از بانک هاي استان همدان افزود: سه هزار ميليارد ريال طرح اشتغال روستايي به بانک اي استان معرفي شده است و بانک ها تعامل خوبي در اين زمينه داشته اند.
  وي با انتقاد از همکاري نکردن مدير شعبه بانک سينا در شهرستان نهاوند در زمينه پرداخت تسهيلات اشتغالزا ادامه داد: نهاوند شهرستان حساس و محرومي است و بايد مديران اين شهرستان مردمي بوده و مشکلات آنها را حل کنند.
  نيکبخت در اين نشست با تماس با معاون توسعه بانک سينا در تهران خواستار حضور وي در استان همدان و رفع مشکلات در پرداخت تسهيلات متقاضيان شد.
  استاندار همدان با بيان اينکه طرح‌هاي حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در بانک‌ها معطل هستند، ادامه داد: متقاضيان حوزه گردشگري و ميراث فرهنگي بدون کمک مانده اند و کسي دنبال کار آنها نمي‌رود.
  نيکبخت تاکيد کرد: گردشگري از جمله بخش هايي است که نقش بسزايي در توسعه اشتغال دارد و مديران بايد نسبت به اين موضوع حساس تر باشند.
  وي با اشاره به اينکه پنج هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد استان جذب شده است، گفت: سقف تسهيلات رونق توليد 6 هزار ميليارد ريال است و بايد با تمام توان براي جذب حداکثري اين اعتبارات تلاش کرد.
  وي با بيان اينکه براساس راهبرد اقتصاد مقاومتي بايد 144 طرح نيمه تمام در سال جاري به بخش خصوصي واگذار مي‌شد، افزود: در اين چارچوب 544 طرح نيمه تمام به بخش خصوصي واگذار و 2 هزار طرح نيز براي واگذاري شناسايي شده است.

  *** 90 درصد تعهد اشتغال حوزه کشاورزي همدان محقق شد
  رئيس سازمان جهاد کشاورزي همدان نيز در اين حوزه گفت: امسال تعهد اشتغال اين سازمان در بخش هاي کشاورزي سه هزار و 600 نفر است که تا پايان بهمن 90 درصد آن محقق شده است.
  منصور رضواني جلال افزود: از ابتداي سال جاري تا پايان بهمن براي سه هزار و 520 نفر در بخش هاي کشاورزي اشتغال ايجاده شده که سه هزار و 49 نفر آن در سامانه رصد به ثبت رسيده است.
  وي با بيان اينکه در حال حاضر 26 درصد از اشتغال موجود استان در بخش کشاورزي است، افزود: حجم تقاضاي سرمايه گذاري در بخش کشاورزي پنج هزار ميليارد ريال است که در منابع مختلف و هفت رديف اعتباري مورد بررسي قرار مي گيرد.
  رئيس سازمان جهاد کشاورزي همدان ادامه داد: در سال جاري 213 طرح کشاورزي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در همدان اجرا و براي يک هزار و 73 نفر اشتغال ايجاد شده است.

  *** 630 طرح در سامانه کارا ثبت شد
  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي همدان نيز گفت: يک هزار و 218 طرح اشتغالزايي در کل کشور در سامانه کارا ثبت شده که 630 طرح آن مربوط به استان همدان است.
  احمد توصيفيان افزود: سهميه ابلاغي تسهيلات اشتغال روستايي استان، يک هزار و 300 ميليارد ريال بود که از اين ميزان 390 ميليارد ريال آن به بانک ها ابلاغ شده است و پيگير جذب اين اعتبارات هستيم.
  وي ادامه داد: همدان از لحاظ تعداد طرح‌هاي معرفي شده به بانک ها و مبلغ تسهيلات پرداخت شده، دومين استان در سطح کشور است به ‌طوريکه 65 درصد مبلغ اعتبار واصله، پرداخت شده است.
  توصيفيان خاطرنشان کرد: 140 طرح به ميزان 700 ميليارد ريال در کميته فني اشتغال روستايي استان مصوب شده و 50 طرح به مبلغ 220 ميليارد ريال در زمينه اشتغال فراگير تصويب شد.
  وي با اشاره به اينکه در استان همدان 726 طرح اشتغال روستايي با مبلغ سه هزار و 170 ميليارد ريال به بانکها معرفي شده است، افزود: 115ميليارد ريال طرح در پست بانک استان تصويب شده که 10 ميليارد ريال آن پرداخت شده است.
  توصيفيان خاطرنشان کرد: 15 طرح به مبلغ 57 ميليارد ريال ميليارد در بانک کشاورزي مصوب شده که تا کنون 49 ميليارد ريال آن پرداخت شده است و پيگير موضوع هستيم.
  وي با اشاره به اينکه 182 طرح به مبلغ 800 ميليارد ريال به صندوق کارآفريني اميد معرفي شده است، ادامه داد: همچنين 80 ميليارد ريال طرح به بانک توسعه تعاون معرفي شده که تمام اين مبلغ پرداخت شده است.

  ** نرخ بيکاري اعلام شده توسط استاندار همدان صحيح است
  رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان همدان گفت: نرخ بيکاري اعلام شده توسط محمدناصر نيکبخت استاندار همدان صحيح و همانگونه که اعلام شده، تک رقمي است.
  علي‌اصغر زبردست افزود: نرخ ياد شده با آمار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعي استان همخوان و درست است و نرخ بيکاري همدان نمي تواند بيش از اين باشد.
  وي با بيان اينکه بانک‌ها بيشتر تمايل دارند در زمينه خدمات و بازرگاني تسهيلات پرداخت کنند چراکه يک ساله بازپرداخت مي شود، گفت: اما بازپرداخت تسهيلات در بخش صنعت چند ساله است و طولاني بودن بازدهي سرمايه در اين بخش سبب معوق شدن تسهيلات شده و از اين رو بانک‌ها تمايلي براي حضور پررنگ در اين حوزه ندارند.
  زبردست اظهار کرد: با تسهيلاتي که به واحدهاي توليدي استان پرداخت شده، بدهي‌هاي گذشته اين واحدها تصويه شده و فقط 20 درصد پول در بخش توليد و اشتغال تزريق شده است.
  وي افزود: نرخ بهره‌هاي بالا باعث عقب نشيني افراد شده است به طوريکه بخش خصوصي توان گرفتن وام با اين بهره‌ها را ندارد.

  ***صادرات 140 ميليون دلاري از همدان
  رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي همدان ادامه داد: امسال 140 ميليون دلار کالا از استان همدان صادر شده است در حاليکه اگر در عراق خدمات فني و مهندسي استان عملياتي شود به اندازه کل صادرات استان ارز آوري مي شود.
  زبردست با بيان اينکه اتاق بازرگاني با توجه به همخواني کشورها با مزيت‌ها و ظرفيت هاي استان اقدام به تدارک صادرات مي‌کند، گفت: با کشورهاي اتريش، جمهوري چک، آلمان، فرانسه و هلند جلساتي برگزار شده و با توجه به اينکه همدان استاني با مزيت کشاورزي است درحال تدارک اعزام هيات تجاري همدان به کشور هلند براي بازديد از نمايشگاه گل و گياه هستيم.
  وي با اشاره به اينکه فعالان اقتصادي استان همدان بايد ريسک پذيري بيشتري داشته باشند، افزود: کشور غنا در قاره آفريقا نيز براي سرمايه گذاري انتخاب و 100 هزار هکتار زمين نيز براي فعاليت سرمايه گذاران تقاضا شده است؛ چراکه اين کشور زمينه خوبي دارد اما هنوز فعال اقتصادي در آن کشور مستقر نشده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/01/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 493
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.