ابری وضعیت:
36.3°F / 2.4°C دمای هوا:
79% رطوبت:
29.62in / 1003hPa (Steady) فشار:
NW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 132
امروز: 7488
هفته جاری: 48548
ماه جاری: 28031
تاکنون: 11870117
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  آسيب هاي اجتماعي به جنگ تمام عيار تبديل شده است
 • معاون اجتماعي مرکز امور اجتماعي و فرهنگي وزارت کشور گفت: هم اکنون آسيب هاي اجتماعي به يک جنگ تمام عيار تبديل شده است که بايد همه در قبال آن احساس وظيفه کنيم.
 • رضا محبوبي روز دوشنبه در همايش آسيب هاي اجتماعي استان همدان افزود: بيش از سه سال است که بر روي طرح آسيب هاي اجتماعي در کشور کار شده و در اجراي اين طرح پنج جلسه در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شده که خود نشان دهنده اهميت موضوع اين موضوع است .
  وي ادامه داد: 2 سال گذشته طرح تقسيم کار ملي براي کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي در شوراي اجتماعي کشور مصوب و همه ارگان ها براي پيشبرد اهداف اين طرح بسيج شدند و در اين زمينه علائمي از توقف روند رو به رشد برخي از آسيب ها مشاهده مي شود.
  معاون اجتماعي مرکز امور اجتماعي و فرهنگي وزارت کشور با اشاره به کاهش طلاق بيان کرد: در پايان سال 96 در مقايسه با سال 95 در اين حوزه در استان هايي که طرح ارجاع به مشاور پيش از طلاق اجرا مي شود شاهد کاهش طلاق بوده ايم.
  محبوبي اضافه کرد : از سال 95 تاکنون ميزان زنان درگير با اعتياد حدود 3 برابر افزايش يافته است گرچه سهم آنها از کل آسيب ديدگان حوزه اعتياد کمتر از 10 درصد است اما اين گزاره بازنگري در علل و دلايل آسيب هاي اجتماعي را گوشزد مي کند.
  وي افزود: آيا اين آمار در حوزه اعتياد زنان نشان مي دهد آموزش ها و آگاهي هاي زنان ناکافي است يا آشنايي زنان با حقوق اجتماعي خود و فقدان اصلاحات هنجاري و ساختاري جامعه باعث شده به حقوق خود دست نيابند و اعتياد واکنشي به اين محدوديت هاي اجتماعي است؟
  وي بيان کرد: ارزيابي کلي ما اين است که با وجود همه تلاش هاي صورت گرفته توجيه و انگيزه مندي در دستگاه هاي استاني براي پيشبرد اين برنامه وجود ندارد.
  محبوبي بيان کرد: در بحث سياستگذاري اجتماعي در ايران چالش هاي اساسي همچون مقاومت سيستم در برابر اصلاحات ساختاري، مقاومت در برابر طرح هاي نو و ضعف مشارکت مردم وجود دارد که قابل پيگيري در سطح استان ها است.
  وي اظهار کرد: در حوزه هاي اعتياد و مفاسد اخلاقي، تمرکز بر مساله پيشگيري است و به خصوص در محيط هاي حساس همچون مدارس و دانشگاه ها و فضاهايي که نوجوانان و جوانان حضور دارند بايد جدي تر عمل شود.
  وي بيان کرد: در حوزه کاهش آسيب هاي اجتماعي بايد بر روي طرح ارتقاي دينداري جامعه سرمايه گذاري کرد که اين طرح بر کاهش همه آسيب هاي اجتماعي موثر است و از آنجا که عنصر دين در تار و پود جامعه ايراني تنيده شده بايد در حوزه ارتقاي سطح دينداري مردم کار کنيم.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان نيز در اين همايش گفت: هر که دلش براي اين کشور مي تپد بايد به وحدت و يکپارچگي، ارتقاي نشاط جامعه و حفظ سرمايه هاي اجتماعي توجه کند.
  سيد سعيد شاهرخي با بيان اينکه مردم شاکله اصلي سرمايه هاي اجتماعي ما هستند اظهار کرد: دشمنان ايران اسلامي، سرمايه هاي اجتماعي اين کشور را نشانه گرفته اند و تلاش مي کنند با ايجاد ياس و نااميدي و بزرگ کردن مسايل و مشکلات، مردم را از نظام جمهوري اسلامي نااميد و ميان حاکميت و مردم فاصله ايجاد کنند.
  شاهرخي اضافه کرد: در دوران مسئوليت آقاي رحماني فضلي در وزارت کشور در همه حوزه ها کارهاي بي بديل و ارزشمندي صورت گرفته که اقدامات متعدد در حوزه اجتماعي يکي از ارزشمندترين اين اقدامات بوده است.
  وي بيان کرد: وضعيت امروز در توجه به آسيب هاي اجتماعي در مقايسه با چهار سال قبل بسيار متفاوت است و تلاش وافري براي ارتقاي شاخص هاي اجتماعي در حال انجام است.
  وي گفت: امروز دولت براي توجه به مردم و ارتقاي اجتماعي، شاخص هايي را براي خود تعريف کرده و از ابتداي دولت يازدهم ايجاد وحدت و همگرايي در ميان آحاد مختلف مردم و توجه به معيشت و اشتغال مردم از برنامه هاي جدي و موثر اين دولت بوده است و توفيقات بسيار خوبي در اين زمينه حاصل شده است.
  وي اظهار کرد: اولويت جدي دولت توجه به همگرايي، همدلي و وحدت و ارتقاي سطح درآمد مردم، ايجاد اشتغال، احياي واحدهاي تعطيل شده و راکد بوده است.
  وي با بيان اينکه در استان همدان جلسات منظمي با اقشار مختلف مردم در راستاي توجه به سرمايه هاي اجتماعي دايرمي شود اظهار کرد: بيش از 400 سازمان مردم نهاد در استان همدان فعال است و اين سمن ها سرمايه اي ارزشمند براي دولت محسوب مي شوند.
  وي با بيان اينکه در استان همدان هيچ معتاد متجاهري وجود ندارد گفت: در اين استان، اقدامات جدي در امر مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است که اين اقدامات موجب شد نرخ شيوع و ابتلا به مواد مخدر در اين استان، 50 درصد از ميانگين کشوري پايين تر باشد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/02/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 237
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.