مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
خوش آمدید

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  عمومي  »  برگزاري همايش کميسيون هاي ماده 100 قانون شهرداريها
 • «برگزاري همايش کميسيون هاي ماده 100 قانون شهرداريها»
 • همايش سراسري اعضاي کميسيون هاي ماده صد شهرداريهاي استان همدان در مورخ 25/09/1397 با حضور استاندار محترم، معاون محترم هماهنگي امور عمراني و رئيس کل محترم دادگستري استان، قضات شريف ديوان عدالت اداري، قضات محترم دادگاه­هاي دادگستري استان، فرمانداران، شهرداران ، اعضاي محترم شوراهاي شهر عضو کميسيون ماده صد، در محل سالن جلسات تالار قرآن تشکيل گرديد.

   در اين همايش جناب آقاي سيد سعيد شاهرخي استاندار محترم همدان با عنايت به جايگاه قانوني کميسيون ماده صد شهرداريها تاکيد کرد : تدوين ضوابط شهرسازي و طرح هاي جامع تفصيلي و شهري براي رسيدن به محيط مناسب و مفرح شهري براي رفاه هر چه بيشتر  شهروندان است. و شهرداري و وشوراهاي اسلامي شهر مکلف به فراهم آوردن شرايط مطلوب براي رفاه شهروندان با اجراي قانون در کالبد شهرها هستند.

   ايشان در ادامه سخنان خود فرمودند که کميسيون ­هاي ماده صد قانون شهرداريها مکلف به اعمال قانون براي رعايت ضوابط شهري و جلوگيري از تخلفاتي که موجب تضييع حقوق شهروندان مي شود، است و شهرداريها بايد به دنبال منابع درآمدي پايدار در شهرها باشند و نگاه درآمدزايي به تخلفات ساختماني از طريق ماده صد نداشته و از اين طريق نبايد اعضاء و جوارح شهر را به تاراج گذاشت.

  استاندار محترم همدان اضافه کرد: بايد قوانين و مقررات براي همه شهروندان به صورت يکسان اعمال و اجرا شود چرا که همه در مقابل قانون و مقررات برابر و يکسان هستند ضمن اينکه اينگونه جلسات هم انديشي مي تواند به ايجاد رويه و ارتقاء دانش فني و حقوقي اعضاء منجر شود.

  لازم به ذکر است در ابتداي همايش جناب آقاي جعفري مدير کل محترم دفتر امور شهري و شوراها ضمن خير مقدم به حضار درخصوص اهميت کميسيون هاي ماده صد در حوزه مديريت شهري و لزوم جلوگيري از تخلفات ساختماني نکاتي را بيان نمودند که کميسيون ماده صد يکي از کميسيون هاي مهم و تاثيرگذار  مي­باشد که براساس قانون شهرداريها تشکيل و تصميماتي که توسط اعضاي آن گرفته مي شود. علاوه براينکه خود شخص متخلف را متاثر مي کند به طريق اولي تاثيرات عميقي را بر مجموعه مديريت شهري در جامعه و شهر خواهد گذاشت، بنابراين نياز بود که براي اعضاء اين کميسيون ها جلسات هم انديشي، توجيهي را برگزار کنيم و از اين طريق ضمن ارتقاء دانش فني و حقوقي اعضاء به اجراي صحيح قوانين و ضوابط موجود نيز کمک کنيم.

  ايشان در ادامه سخنان خود عنوان نمودند که کميسيون هاي ماده صد شهرداريها در سراسر استان تعداد 482 جلسه برگزار نموده که منجر به صدور رأي براي تعداد 4120 پرونده شده است.

  در ادامه برنامه ، رئيس کل محترم دادگستري استان، قضات محترم ديوان عدالت اداري پيرامون اهميت موضوع و لزوم برخورد با تخلفات و اجراء دقيق آراء نکات ارزنده اي را بيان داشتند و در نهايت قضات محترم ديوان عدالت اداري به سوالات حاضرين پاسخ دادند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/10/02   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 161
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.