تایید  نظرسنجی درج نشده است. نتيجه
IP شما: 52.91.39.106

27 خرداد 1398 
 
خوش آمدید

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان  »  بيش از 17 ميليارد تن ذخاير معدني در همدان شناسايي شده است+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: حدود 17.5 ميليارد تن ذخاير معدني در اين استان شناسايي شده است که بايد با تحقيقات پژوهشي و استفاده از علوم جديد، به دنبال راهکارهايي براي استفاده بهينه از اين منابع ارزشمند باشيم.
 • سيد سعيد شاهرخي روز پنجشنبه در آيين گراميداشت هفته پژوهش و فناوري با بيان اينکه استفاده بهينه از ذخاير معدني با تحقيقات پژوهشي ميسر مي شود افزود: استفاده از تحقيق و پژوهش از خام فروشي اين ذخاير جلوگيري مي کند.
  وي ادامه داد: امروزه در دنيا اداره زندگي بشر بر مبناي دانايي، فکر، پژوهش و بهره مندي بيشتر از دانش است و هر کشوري که در زمينه پژوهش و تحقيق توفيقاتي داشته باشد در جايگاه بالايي در دنيا قرار گرفته است.
  شاهرخي ادامه داد: در کشور ما فعاليت خوبي در حوزه تحقيقات و پژوهش شکل گرفته است و رتبه هاي علمي خوبي توسط پژوهشگران کسب شده است که اين فعاليت ها ريشه در پيشينه قوي و تمدن بالاي ايرانيان دارد.
  استاندار همدان گفت: با نگاه به تاريخ و تمدن انديشمندان زيادي در همدان مي زيسته اند که نام بوعلي سينا بر تارک علوم دنيا مي درخشد.
  وي عنوان کرد: بر اساس آمار در زمينه هاي مختلف از جمله نانو، انرژي هسته اي، پزشکي و مهندسي موفقيت هاي خوبي حاصل شده است که نتيجه وجود نخبگان در کشور است.
  شاهرخي افزود: مسير ما بايد بر مبناي کار، توليد علم و ثروت با مشارکت هاي شرکت هاي دانش بنيان باشد.
  وي با اشاره به رتبه 15 ايران در دنيا در زمينه ارايه مقالات پژوهشي اظهار داشت: رشد علمي ايران در حال افزايش است به طوري که در شروع دولت تدبير و اميد 55 شرکت دانش بنيان فعال بود که اکنون اين تعداد به سه هزار و 500 شرکت افزايش يافته است.
  شاهرخي عنوان کرد: پيش از دولت تدبير و اميد درآمد کشور از شرکت هاي دانش بنيان 2 هزار و 500 ميليارد ريال بود که حالا اين رقم به 330 هزار ميليارد ريال رسيده است.
  استاندار همدان با اشاره به اينکه دانشگاه ها و مراکز علمي پژوهشي استان کارهاي بسيار خوبي انجام دادند افزود: مراکز دانشگاهي بايد کارهاي تحقيقاتي خود را بر اساس نيازهاي اساسي استان متمرکز کنند.
  شاهرخي گفت: محورهاي توسعه استان مشخص است و ما ظرفيت هاي بالايي در حوزه کشاورزي داريم و بايد با تحقيق و پژوهش و استفاده از علوم جديد، به دنبال راهکار هايي براي استفاده بهينه از منابع ارزشمند باشيم.
  استاندار همدان با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي در سال 2018 اضافه کرد: در حوزه گردشگري با توجه به ظرفيت هاي همدان، به عنوان قطب گردشگري دنيا معرفي شديم که تلاش داريم در سايه کار علمي و حساب شده با کمک پژوهشگران و محققان سرعت رشد گردشگري را شتاب دهيم.
  شاهرخي با بيان اينکه يکي از دغدغه هاي فناوران دانش بنيان ما در استان فراهم نکردن محصولات به بازار است افزود: مبناي کار فناوران بايد بر اساس تحقيق، پژوهش و مطالعات در مراکز علمي صورد گيرد چرا که فرصت آزمون و خطا نداريم.
  در پايان اين آيين از 40 پژوهشگر استان که در سال گذشته مقالات ارزشمندي در ISI ارايه دادند تقدير شد.
  طبق آمارهاي منتشر شده از سال 2 هزار ميلادي تاکنون نزديک به هشت هزار و 800 مقاله توسط پژوهشگران استان در ISI ارايه شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/10/04   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 119
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.