اخبار عمومي
1397/09/12
 • استاندار همدان: همکاري با اتريش از حيث سياسي حايز اهميت است+تصاويردرگالري

  استاندار همدان گفت: همکاري با کشور اتريش به عنوان نماينده اتحاديه اروپا از حيث سياسي حايز اهميت است.
 • سيدسعيد شاهرخي روز يکشنبه در حاشيه ديدار با «اشتفان شولتز» سفير اتريش ، در جمع خبرنگاران همدان اظهار داشت: با توجه به اعمال تحريم ها توسط آمريکا و تحميل آن به کشورمان، حضور و همکاري همه جانبه سفير اتريش به عنوان نماينده اتحاديه اروپا در همدان حايز اهميت است.
  وي اضافه کرد: از آنجا که اولويت نخست استان توليد و جذب سرمايه گذار است برهمين اساس ترغيب سرمايه گذار بخش خصوصي خارجي از اهميت خاصي برخوردار بوده و اعلام آمادگي سفير اتريش در سرمايه گذاري عرصه هاي مختلف استان همدان قابل تحسين است.
  شاهرخي بيان کرد: البته داشته هاي ما در حوزه گردشگري، صنعت و کشاورزي بسيار ارزشمند است و برهمين اساس در نشست هايي با اتاق بازرگاني و بخش خصوصي در 2 روز آينده، راهکارهاي حضور سرمايه گذاران اتريشي در استان بررسي و هموار شود.
  وي يادآور شد: ميزباني همدان در جشنواره فيلم اتحاديه اروپا نيز از دستاوردهاي مهم ديدار سفير اتريش در اين شهر بود که سال آينده انجام مي شود.
  وي برقرار امنيت براي سرمايه گذاران را يکي از مزيت هاي کشورمان به ويژه همدان عنوان کرد و گفت: با کشور اتريش در حوزه هاي مختلف فرهنگي، اقتصادي و گردشگري همکاري لازم را خواهيم داشت.
  اشتفان شولتز سفير اتريش در تهران در سفري 2 روزه به همدان ، نشست هايي پيرامون روابط 2 جانبه در حوزه هاي گردشگري، مديريت شهري، اقتصادي و فرهنگي با مسئولان اجرايي اين استان برگزار مي کند.