اخبار عمومي
1397/07/30
 • معاون سياسي استاندار همدان: همدان در سايه بلوغ سياسي احزاب بي حاشيه است

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان گفت: رشد و بلوغ سياسي احزاب با گرايش هاي مختلف در استان موجب شده که هيچ حاشيه اي در همدان نداشته باشيم.
 • سيد سعيد شاهرخي روز يکشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا اظهار داشت: استان شرايط مطلوبي دارد و تلاش کرديم همدان را از هرگونه حاشيه اي دور نگه داريم.
  وي با بيان اينکه احزاب مختلفي با ديدگاه هاي متفاوت در عرصه سياسي اين استان فعال هستند، افزود: بر همين اساس ماه گذشته خانه احزاب را به عنوان يک نهاد صنفي براي حمايت و پشتيباني از اين قشر راه اندازي کرديم.
  شاهرخي ادامه داد: در حال حاضر نمايندگان احزاب اين خانه را اداره و برنامه ريزي هاي لازم را براي تقويت احزاب با گرايش هاي مختلف انجام مي دهند.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان بيان کرد: هم اکنون بيش از 50 حزب شناسنامه دار در سطح استان داريم که از اين تعداد حدود 23 حزب فعال است.
  شاهرخي همچنين به جايگاه و نقش اثرگذار سازمان هاي مردم نهاد (سمن ها) اشاره کرد و گفت: اعتقاد دولت بر اين است در هر عرصه اي تمامي امور را به مردم واگذار کند که يکي از راه هاي آن شکل گيري سمن ها با سلايق و تخصص هاي مختلف است.
  وي با اشاره به فعاليت سمن ها در حوزه هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، بهداشتي و زيست محيطي در اين استان افزود: شرايط را به گونه اي فراهم کرده ايم تا سمن ها بتوانند در کمترين زمان ممکن مجوز بگيرند.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان تاکيد کرد: تلاش ما بر اين است علاوه بر تقويت سازمان هاي مردم نهاد در استان، از نظر کمي و کيفي نيز سمن ها رشد و بالندگي داشته باشند.
  شاهرخي خاطرنشان کرد: به مديران دستگاه هاي اجرايي تاکيد کرده ايم براي شتاب دهي در انجام کارها و در واگذاري اموري که قابل واگذاري به سمن ها است، هرچه سريعتر اقدام کنند.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان کيفيت بخشي به سمن را از مهمترين اقدامات ماه هاي اخير برشمرد و گفت: در راستاي سرعت بخشيدن به امور سمن ها و آموزش به دستگاه هاي اجرايي براي نحوه برخورد با سمن ها نيز گام هايي در استان برداشته شده است.
  شاهرخي ابراز اميدواري کرد: با اين اقدامات بتوانيم توده هاي مختلف مردم با سلايق و ديدگاه هاي مختلف را در کارهايي که موجب رشد و اعتلاي جامعه مي شود، به سمن ها جذب کنيم.
  به گزارش ايرنا، بيش از 400 سازمان مردم نهاد هم اکنون در استان همدان فعاليت مي کند.