اخبار عمومي
1398/03/19
 • رگبار پراکنده باران همدان را فرا مي گيرد

  کارشناس اداره کل هواشناسي همدان گفت: با افزايش دماي هوا و تشکيل ابرهاي محلي، احتمال بارش موقت و رگبار پراکنده باران تا روز چهارشنبه، در نقاط مختلف اين استان وجود دارد.
 • محمدحسن باقري شکيب روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اساس نقشه‌هاي پيش يابي هواشناسي، آسمان استان در 24ساعت آينده، صاف تا قسمتي ابري، در ساعات بعد از ظهر افزايش ابر، وزش موقت باد، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پيش بيني مي‌شود.

  وي اظهار داشت: اين روند تا اواخر روز چهارشنبه ادامه دارد و از روز پنجشنبه آسمان استان صاف پيش بيني مي‌شود.

  باقري شکيب با اشاره به اينکه در ساعات بعد از ظهر نيز غبار رقيق آسمان استان را فرا مي‌گيرد، عنوان کرد: ابرهاي موجود در آسمان استان به دليل گرماي هوا و ايجاد رطوبت، تشکيل شده است، که به صورت رگبار پراکنده تأثير خود را مي‌گذارد.

  وي ادامه داد: ميزان بارش ها ناچيز است و به صورت لحظه اي در نقاطي از استان رخ مي‌دهد.

  کارشناس اداره کل هواشناسي همدان گفت: در اين مدت دماي روزانه (بيشينه) استان بين يک تا 2درجه سانتيگراد کاهش مي يابد، هر چند با نزديک شدن به فصل تابستان به طور نسبي دماي استان در حال افزايش است.

  وي اضافه کرد: اسدآباد با 35درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و بهار با 10درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان خنک‌ترين شهرهاي استان در 24ساعت گذشته ثبت شده اند.

  باقري شکيب افزود: در 24ساعت گذشته کمينه دماي همدان 11درجه سانتيگراد بالاي صفر و بيشينه دماي هواي اين شهر 34درجه سانتيگراد بالاي صفر گزارش شده است.

  آب و هواي استان همدان در نتيجه وجود کوه‌هاي مرتفع، رودخانه‌ها و پستي و بلندي‌هاي زياد به شدت متغير است و زمستان‌هاي سرد، پر برف و باران و تابستان‌هاي معتدل دارد.