اخبار عمومي
1398/03/20
 • استاندار همدان: استاندار همدان: توجه به محيط زيست راهبرد ارزشمند دولت است

  استاندار همدان گفت: توجه به مسائل زيست محيطي و سعي در رفع آنها از راهبردهاي اصلي، افتخارها و تلاش هاي اثر گذار و ارزشمند دولت تدبير و اميد است.
 • سيد سعيد شاهرخي روز يکشنبه در پيامي به مناسبت فرا رسيدن هفته محيط زيست بيان کرد: در دنياي امروز بحث توسعه پايدار بدون توجه به حفاظت محيط زيست و پاسداري از آب و خاک و هواي سالم، نادرست و پر خطا است.

  وي افزود، به اين دليل تمامي کشورهاي در حال توسعه و توسعه يافته اولويت را در توسعه پايدار بر حفاظت و حراست از محيط زيست در بخش هاي مختلف به خصوص در حوزه‌هاي آب، هوا و خاک سالم قرار داده اند و نظام جمهوري اسلامي نيز با اين نگاه در اصل پنجاهم قانون اساسي حفاظت از محيط زيست را وظيفه اي همگاني دانسته است.
  استاندار همدان اضافه کرد: آنچه در دولت تدبير و اميد اتفاق افتاد اولويت بخشي واقعي به توسعه محيط زيست و تلاش براي رفع آسيب هاي وارده بر محيط زيست کشور که در اثر بي‌توجهي تاريخي در سال‌هاي گذشته رخ داده، بود.
  شاهرخي گفت: افتخار دولت دکتر روحاني، ايجاد حساسيت نسبت به توجه همگاني به محيط زيست، تلاش براي احياي درياچه و تالاب هاي خشک شده و بهره مندي به حق مردم کشور از آب، خاک و هواي سالم است که اين تلاش ها همچنان ادامه دارد.
  وي يادآوري کرد: استان تاريخي همدان با دارا بودن طبيعتي بسيار زيبا، آب و هوايي منحصر به فرد و متنوع شاهد زندگي مردماني در اين خطه است که با طبيعت و محيط زيست اُنس ديرينه داشته و از فرهنگ حفاظت و پاسداري از محيط زيست برخوردار هستند.
  استاندار همدان ادامه داد: تلاش مسئولان براي توسعه پايدار با اولويت حفاظت از محيط زيست و تداوم زندگي در استان با آب و خاک و هواي سالم، رعايت تنوع زيستي و حقوق حيوانات در مناطق حفاظت شده امري ضروري است.
  شاهرخي با تبريک هفته محيط زيست به همه مسئولان، دلسوزان، تلاش‌گران و حاميان محيط زيست استان که امسال با شعار "کاهش آلاينده ها و پسماند، آسمان آبي، زمين سبز"، برگزار مي شود ابراز اميدواري کرد: در سالي که رهبر معظم انقلاب رونق توليد نامگذاري کرده اند، همه در راستاي تلاش براي توسعه پايدار و عمل به شعار اين هفته لاش کنند.