اخبار عمومي
1398/03/21
 • معاون وزير صنعت: 2 هزار واحد صنعتي به چرخه توليد باز مي گردند

  معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي ايران با تاکيد بر فراهم آوردن زمينه تحقق رونق توليد گفت: بازفعال سازي 2 هزار واحد صنعتي نيمه تعطيل کشور برنامه راهبردي دولت در سال جاري است.
 • محسن صالحي نيا روز سه شنبه در کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد همدان اظهار داشت: بازفعال سازي اين تعداد واحد توليدي و صنعتي نيمه تعطيل و راکد و همچنين ارتقاي ظرفيت توليد چهار هزار واحد صنعتي از سياست‌هاي دولت در سال رونق توليد است.

  وي اضافه کرد: اگر چه اين واحدها بيشتر از نوع صنايع کوچک و متوسط هستند اما سهم قابل توجهي در اشتغال و اقتصاد کشور ايفا مي‌کنند و نيازمند توسعه و تقويت هستند.

  مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي کشور با اشاره به وجود 840شهرک و ناحيه صنعتي در سطح کشور گفت: 44هزار واحد توليدي در اين مناطق با ظرفيت‌هاي متفاوت از 30تا 70درصد فعاليت دارند.

  صالحي نيا با تاکيد بر عزم و اراده دولت براي گره گشايي از مشکلات واحدهاي صنعتي خاطرنشان کرد: برخي از اين واحدها در زمينه زيرساخت و برخي ديگر مشکلات بيمه‌اي، بانکي و مالياتي دارند که نيازمند همکاري و تعامل همه دستگاه‌ها و نهادهاست.

  وي به تدوين برنامه‌هاي جديدي در وزارت صمت براي حمايت از صنايع اشاره کرد و افزود: تسهيلاتي در اين باره پيش بيني شده که بر اساس تقسيم بندي صورت گرفته ?? درصد در قالب سرمايه در گردش، 30درصد براي نوسازي واحدها و 20درصد براي واحدهاي مستقر در شهرک‌هاي صنعتي در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرد.

  معاون وزير صمت يادآوري کرد: در اين راستا با 10بانک عامل قرارداد منعقد شده و صنايع متقاضي استفاده از اين تسهيلات از طريق ثبت نام در سامانه بهين ياب مي‌توانند از تسهيلات بهره مند شوند.

  صالحي نيا با بيان اينکه 30شهرک و ناحيه صنعتي در همدان در حال بهره برداري است گفت: اين امر نشان از موفقيت استان در جذب سرمايه گذار است و بايد با مشوق‌ها و بسته‌هاي حمايتي براي رونق بخشيدن به شهرک‌هاي صنعتي تلاش کنيم.

  وي توانمندي و استعداد همدان را در زمينه معادن و کشاورزي بسيار بالا ارزيابي کرد و افزود: به دور از هر گونه شعار زدگي براي توسعه صنايع در اين زمينه‌ها کمک مي‌کنيم.