اخبار عمومي
1398/03/22
 • معاون استاندار: عملکرد مديران همدان برنامه محور باشد

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان يکي از ملاک هاي ارزيابي مديران کل را برنامه محوري دانست و گفت: برنامه سه ساله استان تدوين شده و مديران موظف به حرکت بر اساس اين نقشه راه هستند.
 • مصطفي آزادبخت روز سه شنبه در جلسه اعضاي انجمن کتابخانه هاي عمومي و نهضت مطالعه مفيد اظهار داشت: برنامه سه ساله استان در همه بخش‌ها براي سالهاي آينده مشخص شده و حرکت در اين مسير از شاخص‌هاي ارزيابي مديران است.

  وي با اشاره به اينکه برنامه سال 98اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي نيز در اين نقشه راه پيش بيني شده است، افزود: رصد طرح‌هاي عمراني و نظارت بر درصد پيشرفت و موفقيت طرح‌ها به طور مستمر صورت گيرد تا اهداف مورد نظر محقق شود.

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان اضافه کرد: همه براي کمک به کتابخانه هاي عمومي وظيفه داريم و در اين راستا مکاتباتي با فرمانداران و سازمان برنامه بودجه استان صورت گرفته است تا حمايت لازم از برنامه‌هاي اين نهاد داشته باشند.‌

  آزابخت تأکيد کرد: هرچه بيشتر برنامه‌هاي فرهنگي جامعه را تقويت و نوجوان و جوانان را با اين بستر فرهنگي پيوند دهيم مشکلات و دغدغه‌هاي کمتري گريبانگير جامعه مي‌شود.

  وي با اشاره به برگزاري جشنواره کتابخواني رضوي افزود: اين رويداد فرهنگي اقدامي شايسته و ستودني براي جذب خانواده‌ها به سمت کتابخواني است و آشنايي بيشتر با سيره و روش ائمه اطهار (ع) را به دنبال خواهد داشت.

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان گفت: 51دانشجوي خارجي در رشته پزشکي در همدان تحصيل مي‌کنند و اين خودکفايي در زمينه درمان براي کشور زادگاه بوعلي سينا افتخار بزرگي است که ريشه در دانايي و کسب دانش دارد.

  آزادبخت با بيان اينکه توفيقات امروز نتيجه برنامه ريزي و اقدامات فرهنگي است گفت: دشمن نيز به دنبال نااميد کردن مردم و تفرقه‌افکني بين جامعه است چرا که از توانمندي فرهنگي جامعه ما هراس دارد و بايد براي تقويت جبهه فرهنگي تلاش کنيم.

  وي به بهره گيري بيشتر از ظرفيت کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد نيز تاکيد کرد و افزود: از همه توانمندي و استعداد استان براي تشويق و ترغيب مردم به کتابخواني بايد استفاده کرد.