اخبار عمومي
1399/03/12
 • شاهرخي: ملاير يکي از شهرستان‌هاي موفق استان در حوزه توسعه اقتصادي است/ رتبه برتر کشوري ملاير در حوزه اقتصاد مقاومتي

  مهندس سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان در ديدار با حجت‌الاسلام و المسلمين برقراري امام‌جمعه، جمعي از علما و روحانيون شهرستان ملاير مطرح کرد ملاير در حوزه توسعه اقتصادي عملکرد خوبي داشته و توانسته است از شهرستان‌هاي موفق استان همدان باشد.
 •  

  شاهرخي در ديدار با امام‌جمعه، علما و جمعي از روحانيون شهرستان ملاير، رخدادهاي سال 98 را بررسي و اقدامات دولت در مدت يک‌سال اخير را شرح و بررسي کرد.

  استاندار همدان در ادامه اقدامات نظام جمهوري اسلامي و دولت در زمينه مديريت بيماري کرونا را موفق و بي‌بديل خواند و گفت: نظام جمهوري اسلامي توانست با همکاري خوب مردم  در پيشگيري و مقابله با کرونا موفق عمل‌ کندو در استان هم اين اتفاق خوب را شاهد بوديم

  وي با اشاره به موفقيت‌هاي استان در جلب اعتماد عمومي گفت: تا کنون تلاش کرديم تفاهم، همدلي و برادري براي جلب اعتماد عمومي در استان همدان در جريان باشد.

  وي اظهار داشت: اختلافي بين ارکان نظام در استان وجود ندارد لذا تا کنون در پيشبرد اهداف خود نيز موفق بوده‌ايم.

  شاهرخي با اشاره به اقدامات و برنامه‌هايي که براي توسعه شهرستان‌هاي همدان در نظر گرفته شده، گفت: علي‌رغم مشکلات، تحريم‌ها توفيقات زيادي در شهرستان ملاير و سطح استان همدان در زمينه‌هاي مختلف صورت گرفته است.

  وي افزود: بر اساس شاخص‌هاي ارزيابي حوزه اقتصاد مقاومتي، فرمانداري ملاير موفق شده است تا در بين 31 استان رتبه اول را کسب کند.

  وي نقش نماينده‌گان مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي در سازندگي شهرستان ملاير را موثر دانست.

   

  شاهرخي افزود: طبق سند راهبردي و عملياتي که براي استان به تفکيک شهرستانهاي دهگانه آن تدوين کرده‌ايم، در شهرستان ملاير 1هزار و 800ميليارد تومان در زمينه فراورده‌هاي سنگي در سرمايه‌گذاري شده است. همچنين گاوداري 6هزار راسي ملاير را داريم که هم‌اکنون در حال پيشرفت است.

  وي افزود: گرچه ظرفيت‌هاي شهرستان ملاير بيش از اين برنامه است، اما در نظر داريم که با تدوين برنامه‌هاي جديد ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در شهرستان ملاير را شناسايي و در راستاي ارتقاء آن‌ها تمهيدات لازم را در نظر بگيريم.

  استاندار همدان در بخش پاياني، به کسب رتبه‌هاي برتر استان همدان در سطح کشور اشاره کرد و گفت: اگر شاخص‌هاي کشوري و رتبه‌هايي که همدان در  اين شاخص‌ها کسب کرده است در نظر بگيريم استان همدان در مجموع در وضعيت قابل توجهي قرار دارد.