اخبار عمومي
1399/03/17
 • پيام استاندار همدان به مناسبت روز جهاني محيط‌ زيست

  پيام سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان، به مناسبت روز جهاني محيط‌زيست:آموزش همگاني در کنار فرهنگ سازي ؛بهترين شيوه براي حفاظت از محيط زيست
 • در پيام سيدسعيدشاهرخي استاندار همدان به مناسبت روز جهاني محيط زيست آمده است :

  آن‌گونه که از روز «محيط زيست» بر مي‌آيد و همچنين در مصوبه مجمع عمومي سازمان ملل (برنامه محيط‌زيست سازمان ملل) نيز آمده، گرامي‌داشت و برگزاري روز جهاني محيط زيست، «فرصتي براي تفکر روشنفکرانه و رفتار مسئولانه افراد، شرکت‌ها و جوامع در حفظ و تقويت محيط‌زيست»، فراهم مي‌کند.
  بر اساس شاخص‌ها و سنجه‌هاي حوزه محيط زيست، روندهاي جهان کنوني حکايت از آينده‌اي دارد که همه بايد در برابر حفاظت و حمايت از محيط زيست تلاش بيشتري کنيم  چون در شرايط فعلي دغدغه هاي زيادي در اين حوزه وجود دارد که شايد مهمترين آن ، تشديد بهره‌برداري بيشتر از منابع است و با اين روند به نظر مي‌رسد همچنان نيازمند آگاهي و حساس کردن مردم  و آموزش روش‌هاي پيشگيري و سازمان‌دهي برنامه‌هاي مختلف از جمله آموزش همگاني ، کاشت درختان،حفاظت جدي از منابع، و فعاليت‌هاي مختلف در حوزه فرهنگ سازي هستيم، اين اقدامات مي‌توانند شيوه‌هاي مصرف را تغيير داده تا شاهد شرايطي بهتر از اين باشيم .
  رفتار مسئولانه افراد در اين شرايط بسيار مهم و تاثير گذار  است و  هر فرد در قامت يک باغبان، مي‌تواند دلسوزانه بهترين پاسدار محيط زيست باشد، همان‌گونه که سلامت محيط زيست؛ ضامن سلامتي ماست.
  بر ما واجب است تا از زمين «تنها خانه انسان‌ها» در همه‌جا و همه وقت حفاظت کنيم  و اگر بخواهيم «نفس کشيدن در عصرآلودگي‌ها» بر روي کره‌خاکي را در سطحي کلان و همه‌گير، آسان کنيم، راهي نداريم جز اين‌که در قالب يک «جامعه جهاني» خواستار يک «استراتژي جدي» در برابر آلودگي‌ها باشيم.
  لذا ضرورت دارد براي حفظ جان و حيات خود، با طبيعت همراه باشيم و همه ما حافظ محيط زيست باشيم تا سلامتي را با خود همگام کنيم.


  سيد سعيد شاهرخي
  استاندار همدان