اخبار عمومي
1399/03/24
 • مدير فناوري و اطلاعات و شبکه دولت استانداري همدان خبر داد: توسعه دولت الکترونيک در استان با اتصال 70دفتر پيشخوان به شبکه دولت

  مدير فناوري و اطلاعات و شبکه دولت استانداري همدان از توسعه دولت الکترونيک در همدان و امکان ارسال نامه را از طريق 70 دفتر پيشخوان دولت براي ادارات و سازمانها از سوي مردم و با امکان پيگيري غير حضوري با اتصال اين دفاتر به شبکه دولت خبر داد.
 •  

   

  مهندس محمد حسن ميرزايي با اعلام اين خبر گفت: در راستاي توسعه دولت الکترونيک و تسهيل دسترسي مردم شريف استان و کاهش مراجعات مستقيم و با توجه به مهيا شدن امکان ارسال نامه ها و مکاتبات شهروندان با ادارات و سازمان‌هاي دولتي از طريق دفاتر پيشخوان دولت ، اين امکان با اتصال 70 دفتر پيشخوان دولت در سطح استان به شبکه دولت، فراهم شده و در حال بهره برداري است.

  مهندس ميرزايي تصريح کرد: با ايجاد اين امکان مردم مي توانند به جاي مراجعه مستقيم به ادارات و سازمان‌ها ، به نزديک‌ترين دفتر پيشخوان دولت مراجعه و درخواست يا مکاتبه خود را براي ثبت در شبکه دولت ارائه کنند.

   وي خاطرنشان کرد: با ثبت مکاتبات، پيامکي حاوي کد رهگيري براي پيگيري در تمامي مراحل و مشاهده عمليات‌هاي مربوطه براي فرد ارسال مي شود.

  مهندس ميرزايي ، توسعه دولت الکترونيک در استان را با توجه به فوائد بسيار آن از جمله ضرورت پيشگيري از ترددهاي غير ضرور، کاهش هزينه‌ها ، پيشگيري از فساد و ايجاد شفافيت از اولويت‌هاي استان در حوزه فناوري و اطلاعات و شبکه دولت با حمايت استاندار و دولت برشمرد و بر تداوم تسهيل دسترسي مردم به دستگاه‌هاي دولتي با توسعه دولت الکترونيک تاکيد کرد. همچنين ايشان ياداوري نمود در حال حاضر حدود نهصد اداره و سازمان در استان به شبکه دولت متصل هستند .

  ليست دفاتر پيشخوان استان همدان