اخبار دفتر بانوان
1399/04/02
 • جلسه کميته زنان و دفاع مقدس برگزار گرديد

  کميته زنان و دفاع مقدس
 •    کميته زنان و دفاع مقدس ساعت 00 : 10 روز يک شنبه مورخ 99.4.1 با حضور اعضاء و به رياست سرکار خانم علي محمدي مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده در سالن شهداي استانداري تشکيل گرديد .

      در ابتداي جلسه خانم خانم رضيان نماينده امور بانوان و خانواده بسيج جامعه زنان برنامه هاي پيشنهادي آن دستگاه ها را ارائه کرد و افزود : به دليل شرايط کرونايي بايد سعي شود از تجمع افراد خودداري گردد و برنامه ها با تاکيد به ارزش هاي دفاع مقدس علاوه بر حضوري به صورت غير حضوري نيز برگزار گردد، ايشان گفت : برنامه ها در 7 نقطه استان مانند پارک ها و ميادين و ... برگزار مي گردد و همچنين افراد موفق محجبه در زمينه هاي مختلف شناسايي مي شوند و براي مصاحبه به صدا و سيما معرفي مي گردند.

      سپس خانم علي محمدي ضمن قرائت دستور جلسه و تبريک ايام ولادت حضرت معصومه (ص) و هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت گفت: سال 99 مقارن با چهل‌سالگي دفاع مقدس است و بر همين اساس، برنامه‌هايي جهت گرامي‌داشت اين مناسبت مهم پيش‌بيني شده که لازم است اعضاي اين کميته در اجراي اين برنامه‌ها همکاري کنند، وي در دامه با اشاره به وضعيت کرونا در استان خاطر نشان کرد: به دليل وجود شرايط فعلي بايد سعي شود برنامه هاي بزرگداشت دفاع مقدس بيشتر به صورت مجازي  برگزار گردد.

     وي با اشاره به نامه مشاور وزير کشور در امور زنان و خانواده افزود : کليه مشاورين امور بانوان در دستگاه هاي اجرايي عضو کميته زنان و دفاع مقدس مي شوند تا چهلمين سالگرد دفاع مقدس با حفظ تمام ارزش ها هر چه با شکوه تر برگزار گردد.

       خانم مالمير گفت : لازم است همايش اسوه هاي صبر و استقامت جهت حفظ ارزش هاي بانوان پيشکسوت در دفاع مقدس برگزار گردد و باتوجه به اينکه خانم دباغ يکي زنان مسلمان انقلابي است بايد در کنار اين همايش مراسم تجليلي از اين بانوي گرانقدر هم داشته باشيم.

  خانم شادکام نماينده بسيج دانشجويي استان با تاکيد بر اهميت عفاف و حجاب در جامعه اعلام کرد برنامه هاي پرسش و پاسخ با موضوع عفاف و حجاب با حضور اساتيد محجبه ساخته مي شود و در فضاي مجازي منتشر مي گردد.

  خانم سيدي کارشناس امور بانوان و خانواده در فرمانداري برنامه هاي پيشنهادي فرمانداري را ارائه کرد و به بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگي اجراي برنامه ها پرداخت.