اخبار عمومي
1399/06/10
 • معاون اقتصادي استاندار: احياي 80 واحد کوچک و بزرگ توليدي در همدان/ افتتاح پتروشيمي هگمتانه يک‌ماه آينده

  معاون اقتصادي استاندار همدان از احياي 80 واحد کوچک و بزرگ توليدي در همدان خبر داد و گفت: پتروشيمي هگمتانه طي يک ماه آينده افتتاح مي‌شود.
 • ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان با بيان اينکه از سال 98 تاکنون بيش از 80 مورد طرح کوچک و بزرگ که راکد بودند، احيا شد اظهار کرد: واحد توليدي سپهر الوند واقع در شهرک صنعتي بوعلي، با اشتغالزايي120 نفر و واحد سيب زميني الوند در شهرستان بهار که مشکلات زيادي داشت، توسط سرمايه‌گذار بزرگي خريداري و احيا شد.

  وي با بيان اينکه واحد توليدي فراوري سير، ترشيجات و شوريجات بهار نيز احيا و مجدد راه‌اندازي شد گفت: پروژه عصر طلايي و باغ ميوه نيز که مشکل داشته و راکد بود، احيا شد و فاز يک آن با قريب به 100 ميليارد تومان اعتبار آماده افتتاح است.

  معاون اقتصادي استاندار همدان با اشاره به اينکه پروژه‌هاي معدني و کشاورزي نيز احيا شده است گفت: در تويسرکان يک واحد لبني با بانک کشاورزي مشکل دارد که با با طرح در ستاد تسهيل، اکنون با ظرفيت 40 درصد کار مي‌کند و يک محموله شيرخشک نيز صادر کرده است.

  وي با بيان اينکه چند واحد لبني در نهاوند براي سرمايه درگردش دچار مشکل هستند تصريح کرد: در حال حاضر چون قيمت‌ها افزايش يافته، توليد توجيه بيشتري يافته و اکثر واحدها شروع به فعاليت کرده‌اند.

  پورمجاهد با اشاره به مشکل واحد توليدي لبني در قهاوند نيز خاطرنشان کرد: جلسه‌اي با حضور نماينده مردم همدان در مجلس برگزار شد و فرصت يک ساله براي بدهي 10 ميليارد توماني اين کارخانه به بانک داده شد تا طي اين يکسال فعاليت کند.

  وي در خصوص وعده‌هايي که در خصوص افتتاح پتروشيمي هگمتانه داده مي‌شود اما محقق نمي‌شود گفت: پتروشيمي هگمتانه طي يک ماه آينده افتتاح مي‌شود و ان‌شاءالله اين وعده آخرين بار خواهد بود.