news
1399/06/11
 • احکام تعدادي از بازنشستگان روستايي و عشايري شهرستان درگزين اهدا شد.

  در سال جاري با اقدامات انجام شده توسط فرمانداري، درگزين رتبه نخست بيمه روستايي عشايري را در سطح استان کسب کرد.
 •  

  فرماندار در جلسه اهداي احکام بازنشستگي تعدادي از بيمه شدگان روستايي و عشايري ضمن تقدير از عملکرد هيئات هاي مذهبي در شهرستان اظهار داشت:

   

  آرزوي قبولي عبادات و عزاداري ها را براي همه مردم شهرستان درگزين دارم و از مردم متدين و کليه  هيات هاي مذهبي جهت رعايت فاصله اجتماعي و پروتکل هاي بهداشتي ابلاغ شده توسط ستاد ملي کرونا،  براي برگزاري مراسم عزاداري دهه اول محرم بخصوص تاسوعا و عاشوراي حسيني در شهرستان تقدير و تشکر مي کنم. تمام هيات  هاي مذهبي در اين راستا همکاري مناسبي  را داشتند و از اين جهت جاي تقدير دارد.

  وي گفت:  با استفاده از ظرفيت بخشداري ها، دهياران و معتمدان محلي، افراد فاقد بيمه در روستاها شناسايي شوند تا از خدمات دولت در روستاها بهره‌مند گردند ، چرا که معتمدين مي‌توانند کمک قابل توجهي در شناسايي افراد فاقد بيمه در روستاها و دعوت به عضويت در صندوق داشته باشند.

   

    ناظري پور فرماندار درگزين درادامه افزود: تمام اتفاقات  و تمام فعاليت هايي که در خصوص پيشرفت شهرستان هم اکنون قابل مشاهده است و به اين مرحله  رسيده، در کمتر از يک سال  پيگيري شده است.  گاوداري شش هزار راسي شهرستان که در حوزه وزارت تعاون و کار مي باشد و يک  ظرفيت بسيار بالايي در حوزه توليد و اشتغال  است ، در کمتر از يک سال مشکلات آب، معارضين،زمين و ... آن حل و هم اکنون در مرحله احداث سوله ها، ديوار چيني و ... است.

   

  مدير صندوق بيمه روستايي و عشايري استان همدان گفت:  در حال حاضر در شهرستان درگزين تعداد  3500 خانوار تحت پوشش صندوق بيمه روستايي و عشايري قرار دارند و از اين تعدا بيش از 100 خانواده درحال دريافت بازنشستگي، فوت و مستمري ماهانه هستند.در سال جاري شهرستان درگزين با اقداماتي که  فرمانداري  شهرستان  انجام داده موفق شده رتبه نخست بيمه روستايي عشايري را در سطح استان کسب کند و به دنبال اين هستيم که افرادي که فاقد بيمه در شهرستان و در روستاها  زندگي مي کنند از اين صندوق مطلع شوند و براي بيمه کردن خودشان به اولين کارگزار مراجعه کنند.

   

  وي در پايان گفت: هم اکنون در شهرستان شاهد پيشرفت چشمگيري مي باشيم . با درايت فرماندار، روند توسعه شهرستان سرعت بيشتري گرفته و کارهايي که بايد با گذشت چندين سال انجام شود،  در کمتر از يک سال به نتيجه مي رسد.

   

   پيگير پرداخت حق بيمه روستاييان  با توان مالي ضعيف توسط دولت  بوديم که محقق شد و هم اکنون افرادي که قدرت پرداخت بيمه روستايي و عشايري خود را ندارند تا 5 سال دولت حق بيمه آنان را پرداخت مي کند.

   

   

   

  در پايان احکام بيمه روستاييان و عشاير برخي بازنشتگان و مستمري بگيران اهدا شد.