اخبار عمومي
1399/06/11
 • استاندار همدان: خانواده‌ دانش‌آموزان در شرايط گسترش کرونا همکاري خوبي با آموزش و پرورش داشتند‌ / آموزش و پرورش استان در آمادگي کامل براي برگزاري مدارس به صورت حضوري، قرار دارد

  مهندس شاهرخي استاندار همدان در سي‌وچهارمين اجلاس مديران و روساي آموزش و پرورش سراسر کشور که با حضور مقام معظم رهبري، وزير آموزش و پرورش به صورت ويدئو کنفرانس برگزار شد، گفت:
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد سي‌وچهارمين اجلاس دو روزه روسا و مديران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با قرائت پيام رئيس‌جمهور به‌صورت ويدئو کنفرانس از صبح امروز آغاز شد. استاندار همدان در اين جلسه گفت: از مردم سراسر استان که در اين شرايط کرونايي، هم  وفاداري خود را به امام حسين(ع) را ثابت کردند، هم با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري فيزيکي اقدامي در جهت فرهنگ‌سازي انجام دادند، تشکر و قدرداني مي‌کنم.

   

  شاهرخي در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري گفت: مقام معظم رهبري شاخص‌هاي اصلي در تحول آموزش و پرورش را به نحو احسن بيان کردند که مي‌توانند آن‌ها را نقشه راه آموزش و پرورش دانست.

  وي اقدامات آموزش و پرورش در مدت شيوع کرونا در کشور را قابل تقدير دانست و گفت: آموزش و پرورش در شرايط گسترش کرونا، به نحو غيرمنتظره‌اي تعليم و تربيت را تعطيل نکرد و توانست به نحو رضايت‌بخشي عمل کند.

  وي افزود: با فداکاري و ايثار جامعه فرهنگي در کشور، نه‌تنها آموزش تعطيل نشد بلکه، اقدامات شايسته و بکري نيز انجام دادند.

  استاندار همدان ضمن تبريک سال تحصيلي جديد گفت: همکاري و همراهي بسيار خوب اولياي دانش‌آموزان با برنامه‌هاي آموزش و پرورش، را نيز قابل تقدير است. سال‌ تحصيلي جديد و بهار علم و دانش را به جامعه فرهنگي که در خدمت تعليم و تربيت‌ بوده‌اند و بخصوص خانواده‌ دانش‌آموزان استان همدان، تبريک و تهينت عرض مي‌کنم.

  شاهرخي با تاکيد بر اعلام آمادگي کامل  آموزش و پرورش استان براي برگزاري کلاس‌هاي حضوري گفت: به خانواده دانش‌آموزان اين اطمينان را مي‌دهيم که از کليه امکانات و ظرفيت براي پشتيباني و ارتقا کيفيت تعليم و تربيت در استان استفاده خواهيم کرد.

  وي تصريح کرد: آموزش و پرورش همدان در آمادگي کامل براي برگزاري حضوري دانش‌آموزان در مدارس در سطح استان قرار دارد.

  استاندار همدان تاکيد کرد: تعليم و تربيت نبايد به خاطر شيوع کرونا تعطيل شود، با رعايت نکات بهداشتي و پروتکل‌هاي ستاد استاني مقابله با کرونا آموزش و پرورش دانش‌آموزان انجام مي‌شود.

  وي در پايان ضمن تقدير  از تلاش‌هاي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي گفت: از ظرفيت و توانايي مجمع نمايندگان استان براي بهبود کيفيت آموزش و پرورش استان استفاده شود.

  در اين جلسه، سخنراني رهبر معظم انقلاب که از طريق ويدئو کنفرانس انجام شد از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين اجلاس سراسري است که در عصر روز اول انجام مي‌شود و قبل از آن وزير آموزش‌وپرورش گزارشي از عملکرد اين وزارتخانه به حضور حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي ارائه کرد.

  وزير آموزش‌وپرورش، تعدادي از معاونان و مديران حوزه ستادي در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي، مديران کل استان‌ها، روسا و مديران ادارات آموزش‌وپرورش سراسر کشور از طريق ويدئو کنفرانس در اين اجلاس حضور داشتند.

  گفتني است بيش از 750 مدير و روساي مناطق آموزش‌وپرورش سراسر کشور با حضور در مراکز استان‌ها در اين اجلاس مشارکت دارند.

  تبيين سياست‌ها و مأموريت‌هاي آموزش‌وپرورش در زيست‌بوم جديد، برنامه‌ها و اقدامات سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي در زيست‌بوم جديد، برگزاري ميزگردهاي تخصصي در خصوص بازگشايي مدارس ازجمله برنامه‌هاي روز نخست اين اجلاس سراسري خواهد بود.