اخبار عمومي
1399/06/25
 • استاندار همدان مطرح کرد: سياست دولت شکست کرونا و فعال بودن مشاغل اقتصادي و بازگشايي مدارس

  مهندس شاهرخي استاندار همدان در نشست اعضاي ستاد استاني مقابله با کرونا گفت: سياست ستاد ملي مقابله با ويروس کرونا شکست اين ويروس در کنار فعال بودن همه مشاغل اقتصادي و بازگشايي مدارس است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي استاندار همدان، با اشاره به اهميت چرخيدن اقتصاد و معيشت مردم، افزود: بايد در کنار چرخيدن اقتصاد و معيشت زندگي مردم سلامت مردم را نيز حفظ کرد و اين مطالبه در صورت رعايت پروتکل هاي بهداشتي امکان پذير است.

  وي گفت: روند گسترش ويروس کرونا با همکاري مردم و تلاش کادر درمان قابل مهار است و در اين صورت ويروس سير نزولي مي يابد.

  استاندار همدان تاکيد کرد: چنانچه مردم نسبت به رعايت مولفه هاي بهداشتي مورد تاکيد نظير زدن ماسک، رعايت فاصله فيزيکي و پرهيز ار تجمع و برگزاري مراسم عروسي و عزا بي اعتنا باشند احتمال تجربه طغيان و پيک کرونا در همدان دور از انتظار نيست.

  شاهرخي خواستار پيگيري معاونت سياسي و امنيتي استانداري و دانشگاه علوم پزشکي نسبت به تامين وسايل مورد نياز براي ضدعفوني و گندزدايي و در اختيار آموزش و پرورش قرار دادن اين تجهيزات و مواد شيميايي شد.

  وي همچنين بر ضرورت بازرسي مستمر پايانه‌هاي درون و برون شهري استان همدان تاکيد کرد و گفت: در صورت مواجهه با شرايط نامناسب اين موضوع به منظور اصلاح با مسوول مربوطه مکاتبه شود.

  استاندار همدان گفت: گزارش هايي مبني بر رعايت نکردن دستورالعمل هاي بهداشتي در برخي مناطق گردشگري از جمله محوطه گنجنامه دريافت شده که بايد نظارت در اين مناطق را تشديد کرده و از تبليغات محيطي براي ترغيب شهروندان به استفاده از ماسک و رعايت پروتکلهاي بهداشتي استفاده کرد.

  وي با بيان اينکه هزينه تبليغات به طور حتم کمتر از بستري شدن فرد در بيمارستان است، از همکاري مردم و هدايت هاي ائمه جمعه و سازمان تبليغات اسلامي براي برگزاري همراه با نظم و انضباط مراسم‌هاي مذهبي دهه اول محرم قدرداني کرد.

  استاندار همدان از بازگشايي و راه اندازي مدارس و دانشگاه ها با همکاري اولياي دانش آموزان قدرداني کرد و افزود: سالتحصيلي جديد در اين استان با 22 هزار فرهنگي و 291 هزار دانش آموز آغاز شده است.

  شاهرخي گفت: آموزش دانش آموزان به سه شيوه حضوري، مجازي و از طريق صدا و سيما صورت مي گيرد و خانواده دانش آموزان از فرصت‌هاي مهيا شده از طريق وزارت آموزش و پرورش مي توانند براي علم آموزي فرزندان بهره بگيرند.