اخبار عمومي
1399/06/25
 • نشست استاندار همدان و اعضاي مجمع نمايندگان استان با معاون اول رييس جمهور پيگيري‌ مسائل استان توسط استاندار و مجمع نمايندگان

  استاندار همدان در سفر خود به تهران، علاوه بر پيگيري طرح‌ها و پروژه‌هاي در دست اجرا و رايزني با مقامات ارشد دولت، با اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور ديدار کرد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، استاندار همدان همراه با مجمع نمايندگان استان، در جلسه خود با معاون اول رئيس جمهور، گزارشي از آخرين وضعيت مسائل و مشکلات استاني ارائه کردند.

  مهندس شاهرخي استاندار همدان توانست طي رايزني‌هاي مختلفي در راستاي پيگيري طرح‎ها و برنامه‌هاي استان با مقامات ارشد دولت و در جلسه خود با اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، گزارشي از وضعيت استان در بخش‌هاي مختلف و پروژه‌هاي متعدد در دست اجرا ارائه کرد و گفت: اين استان همانند کارگاهي بزرگ است که در گوشه و کنار استان کار و فعاليت در زمينه هاي مختلف جريان دارد.

  وي همچنين با ارائه گزارشي از ميزان ابتلا و بستري‌هاي ناشي از شيوع کرونا، گفت: خوشبختانه ميزان بستري، ابتلا و مرگ و مير ناشي از شيوع کرونا در استان همدان پايين‌تر از ميانگين کشور بوده که اين به دليل رعايت فاصله اجتماعي از سوي مردم و بهبود زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني استان  بوده است.

  نمايندگان مردم استان همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه هر يک به صورت جداگانه گزارشي از مسايل و مشکلات مختلف استان و حوزه هاي انتخابيه خود ارائه کردند و خواستار نگاه ويژه دولت براي برطرف کردن چالش ها و نواقص در استان شدند.

  انسجام قوا لازمه حل مشکلات

  در ادامه اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، با اشاره به نقش پراهميت دولت و مجلس در اداره کشور گفت: انسجام و همدلي ميان قواي سه گانه لازمه حل مشکلات مردم است و مي تواند مردم را به آينده کشور اميدوار کند.

  معاون اول رييس جمهور با تأکيد بر اينکه درک مشترک دولت و مجلس از مشکلات کشور براي يافتن راهکارهاي مناسب براي حل چالش هاي پيش روي کشور بسيار راهگشاست، گفت: تدوين بودجه سال آينده کشور فرصت بسيار مناسب و خوبي براي به تفاهم رسيدن دولت و مجلس بر سر مسايل کلان اقتصادي کشور خواهد بود و انتظار مي رود اين تفاهم نقش موثري در حل مشکلات و مسائل ايفا کند.

  معاون اول رييس جمهور در ادامه از استان همدان به عنوان يکي از استان هاي پراهميت و پايتخت تاريخي و تمدني کشور ياد کرد و گفت: استان همدان از ظرفيت هاي گسترده در بخش گردشگري و کشاورزي برخوردار است و خوشبختانه در سال هاي اخير بخش صنعت نيز در اين استان فعال شده است.