اخبار عمومي
1399/07/01
 • استاندار همدان: پيشکسوتان دفاع مقدس سزاوار تقدير هستند

  همزمان با 31 شهريور نخستين روز هفته دفاع مقدس، پيشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت همدان در آييني با حضور امام جمعه و استاندار همدان تجليل و تکريم شدند.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي در آئين تجليل و تکريم سراسري يک ميليون پيشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در چهلمين سالگرد دفاع مقدس گفت: تکريم و قدرداني از پيشکسوتان هشت سال جنگ تحميلي را مي توان تجليل از تمامي ارزش‌هاي انساني و الهي توصيف کرد چرا که ايثار، از خودگذشتگي و جان‌فشاني اين دلاورمردان در حفظ ارزش‌هاي انساني و اسلامي، سزاوار قدرداني است.

  شاهرخي اضافه کرد: رمز شکل‌گيري، پيروزي و تداوم انقلاب وجود پربرکت و با صلابت بنيانگذار کبير جمهوري اسلامي ايران و در تداوم راه ايشان وجود ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب و حضور مستمر و عاشقانه آحاد مردم در صحنه‌هاي مختلف بود.

  وي يادآوري کرد: ملت ايران با پيروي از امام راحل رژم ستم شاهي را سرنگون کردند و استکبار وقتي از دست رفتن منافع و طنين انداز شدن شعار استقلال، آزادي جمهوري اسلامي را ديد جنگ نابرابر را به اين ملت تحميل کرد.

  استاندار همدان ادامه داد: در جنگ تحميلي هم حضور اقشار مختلف مردم و تبعيت از امام راحل (ره) موجب خلق صحنه‌هاي زيبا و ماندگار شد و اين رشادت و حضور ارزشمند تا رسيدن انقلاب به دست منجي عالم بشريت ادامه دارد.

  شاهرخي با گراميداشت ياد و خاطر شهدا و رزمندگان تيپ 316 زرهي ارتش، خلبانان پايگاه شهيد نوژه، سپاه هميشه قهرمان انصارالحسين(ع)، رادار پدافند بند سوباشي و بسيجيان، افزود: 40 سال فعاليت سياسي و اجتماعي پيشکسوتان دفاع مقدس سرشار از افتخار و عظمت است.

  به مناسبت هفته دفاع مقدس اجراي بيش از 322 برنامه شاخص محوري توسط نواحي، حوزه‌ها و پايگاه‌ها در قالب يک هزار و 800 فعاليت در استان همدان آغاز شد. ويژه برنامه نخستين روز هفته دفاع مقدس تجليل و ديدار تلويزيوني رهبر فرزانه انقلاب اسلامي با پيشکسوتان جهاد و شهادت، جانبازان، ايثارگران و بسيجيان بود.