اخبار عمومي
1399/07/01
 • استاندار همدان تاکيد کرد: جوان‌گرايي بايد به مطالبه عمومي تبديل شود

  استاندار همدان در نشست با مجمع نمايندگان سمن‌هاي جوانان استان گفت: حضور جوانان سبب شتاب توسعه کشور خواهد شد پس جوان‌گرايي بايد به مطالبه عمومي تبديل شود.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي در نشست با مجمع نمايندگان سمن‌هاي جوانان استان  با بيان اينکه دفاع جانانه و شرافتمندانه‌ رزمندگان اسلام در دفاع مقدس سربلندي و اقتدار ملت ايران را به همراه داشت، گفت: در دفاع مقدس اثبات شد که اعتماد به فکر و توان جوانان نتيجه بخش است.

  مهندس شاهرخي با بيان اينکه جوانان ايراني ريشه در ديانت و انسانيت دارند، گفت: دفاع مقدس ثابت کرد اعتماد به فکر و توان جوانان نتيجه بخش است.

  وي با اشاره به اينکه جوانان ايراني ريشه در ديانت و انسانيت دارند، افزود: جوانان ايراني با وجود تحريم‌هاي ظالمانه، در علوم نو، حرف‌هاي جدي براي گفتن دارند.

  استاندار همدان توسعه پيشرفت و آباداني را در گرو اعتماد و ميدان دادن به جوانان  دانست و عنوان کرد: حضور خودجوش جوانان در عرصه‌هاي مختلف و ايجاد تشکل‌هاي مختلف براي اعتلاي جامعه، قابل تقدير است.

  وي با تاکيد براينکه از همه جوانان بزرگوار و تلاشگر استان همدان که در قالب سمن‌ها در پي رفع مشکلات و مسائل رشد و توسعه استان‌شان هستند تشکر و قدرداني مي‌کنيم، مطرح کرد:هدف جدي ما، ايجاد زمينه ارتقا جايگاه جوانان و زنان براي نقش آفريني در توسعه استان است.

  شاهرخي افزود: مديران دستگاه‌هاي اجرايي فضا را براي بهره‌مندي از انديشه و توان جوانان فراهم کرده و پروژه‌ها و فعاليت‌هاي خود را به سازمان‌هاي مردم نهاد واگذار کنند.

  وي بيان کرد: بهترين راه، واگذاري امور مردم به تشکل‌ها و سمن‌ها و استفاده از ظرفيت آن‌هاست بنابراين مديران دستگاه‌هاي اجرايي، سمن‌ها را در کنار خود داشته باشند و به آنها کمک کنند.

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه بايد ميزان استفاده مديران و دستگاه‌هاي اجرايي از ظرفيت سمن‌ها ارزيابي شود و بيشتر شود، عنوان کرد: لازم است حوزه‌هاي سياسي و اجتماعي در راستاي ارتقا سطح کيفي و کمي سمن‌ها نهايت همکاري را داشته باشند چرا که  حضور جوانان  سبب شتاب توسعه کشور خواهد شد پس جوان‌گرايي بايد به مطالبه عمومي تبديل شود.