اخبار عمومي
1399/07/08
 • معاون استاندار همدان: بانوان ما زينب‌‎گونه حامي و پشتيبان رزمندگان در 8سال دفاع مقدس بودند / شهيده مرضيه دباغ، الگوي يک زن به تمام معنا مسلمان و مومن بود

  مصطفي آزادبخت معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان در برنامه شب‌خاطره با محوريت کميته زنان و دفاع مقدس که در مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان همدان (باغ موزه) تشکيل شد، گفت: بانوان ما زينب‌‎گونه حامي و پشتيبان رزمندگان در 8سال دفاع مقدس بودند.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استاندري همدان، برنامه شب‌خاطره با محوريت کميته زنان و دفاع مقدس که در مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان همدان (باغ موزه) برگزار شد. در اين مراسم مصطفي آزادبخت معاون سياسي و امنيتي استانداري همدان، گفت: انقلاب اسلامي توانست الگويي جديد از زن در دنيا معرفي کند و به آن‌ها ارزش و بزرگواري عطا کند.

  وي افزود: مادران و همسران شهدا در زمان دفاع مقدش شوهران و فرزندان خود با عشق و شور، بدرقه و آن‌ها را راهي خط مقدم مي‌کردند.

  آزادبخت با اشاره به قيام حضرت زينب(س) در، گفت: بانوان ما زينب گونه حامي و پشتيبان رزمندگان در 8سال دفاع مقدس بودند. خودسازي بانوان و گذشت آن‌ها، هم‌سنگ مقام شهيدان است.

  معاون سياسي و امنيتي استانداري همدان با اشاره به 8سال جنگ تحميلي و نقش زنان در اين چند سال، گفت: 6هزار و 428 زن در کشور طي 8سال دفاع مقدس به شهادت رسيدند. 500 زن رزمنده در‌خط مقدم حضور داشتند و 5هزار و 735 زن در زمان جنگ تحميلي جانباز شدند. 22هزا و 808 زن امدادگر و بيش از 2هزار پزشک زن به جبهه اعزام شدند.  هزار زن فعال در تدارکات پشت جبهه فعال بودند و نقش ايفاکردند.

  وي در ادامه به نقش مدافعان سلامت و اهميت مبارزه آنها همچون رزمندگان دفاع مقدس اشاره کرد و، گفت: در پيشگيري، کنترل و مقابله با کرونا ??درصد از پرسنل مراکز درماني را بانوان تشکيل مي‌دهند.