اخبار عمومي
1399/07/20
 • استاندار همدان: نظارت بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تشديد شود

  سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان گفت: به منظور افزايش توجه به دستورالعمل‌هاي بهداشتي و کاهش آمار مبتلايان به کرونا بايد نظارت بر روند اجراي پروتکل‌ها تشديد شود.
 • سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در ستاد استاني مقابله با کرونا اظهار داشت: سپاه همدان، دانشگاه علوم پزشکي و سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاري لازم را براي تشديد نظارت ها داشته باشند.

  استاندار اضافه کرد: تيم هاي بازرسي ابتدا اقدام به راهنمايي و ارشاد واحدهايي که نسبت به رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي بي اعتنا هستند کرده و در صورت لجاجت و اصرار فرد به تخلف بهداشتي، علاوه بر تعطيلي واحد فرد متخلف به مرجع قضايي معرفي شود.

  استاندار همدان با بيان اينکه روند نظارت بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي بايد در شهرهاي داراي وضعيت قرمز کرونايي تشديد شود اظهار داشت: در برخي از محله‌هاي شهر همدان اثري از استفاده ماسک و رعايت فاصله فيزيکي و شيوه نامه هاي بهداشتي نيست در حاليکه بايد فرمانداري همه دستگاه‌هاي مسوول را پاي کار آورد و اجازه رشد يکباره آمار متوفيان در شهرستان را ندهند.

  شاهرخي اضافه کرد: در اين راستا مي‌توان از حرکت‌هاي نمادين از جمله استفاده گشت زني با خودروهاي داراي بلندگو و ترغيب و تشويق مردم به رعايت اصول بهداشتي در کنار بيان هشدارهاي لازم، استفاده کرد.

  استاندار همدان گفت : دانشگاه علوم پزشکي براي پيشگيري از شيوع کرونا در خواست ايجاد محدوديت هايي را دارد که بايد اين درخواست ها در جلسه فوق العاده کميته امنيتي و اجتماعي مطرح و به دنبال تاييد وزارت کشور در همدان اعمال شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: سعي کميته امنيتي و اجتماعي و علوم پزشکي بر مطابق بودن تصميمات با مصوبات و سياست هاي ستاد ملي کرونا باشد چرا که هنر ما توجه به معيشت در کنار سلامت است در غير اينصورت، تعطيل کردن و نشستن افراد در خانه را مي توان شکست دادن ما توسط کرونا دانست.

  شاهرخي از مديران دستگاه اجرايي استان همدان خواست در اين شرايط کرونايي رعايت حال کارمندان داراي علايم بيماري به ويژه زنان باردار و زنان داراي فرزند زير ? سال را بکنند. 

  وي درباره درخواست هاي ارائه شده براي تزريق واکسن آنفلوآنزا نيز اظهار داشت: علوم پزشکي واکسن را بر اساس ضوابط ستاد ملي کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تزريق کند و به درخواست غير متعارف در هر مقام و جايگاهي و خارج از روال قانوني پاسخي ندهد.

  استاندار همدان گفت: کادر بهداشت و درمان هفت ماه کار طاقت فرسا را متحمل شدند بنابراين به زودي در آييني از تلاش و خدمات اين عزيزان قدرداني صورت مي گيرد.

  شاهرخي همچنين از مديران آموزش و پرورش به واسطه تلاشهاي صورت گرفته براي بازگشايي مدارس قدرداني کرد و گفت: خواستار تداوم بازگشايي مدارس بوده البته مي توان در صورت قرار گرفتن در شرايط خاص کرونايي از ظرفيت آموزش مجازي و صدا و سيما نيز براي تدريس استفاده کرد.

  وي افزود: سازمان تبليغات اسلامي با هدايت امام جمعه برنامه هاي محرم را با مديريت همراه با عقلانيت، رعايت پروتکل هاي بهداشتي و حفظ شعائر اسلامي برگزار کرد و در ادامه نيز انتظار مي رود براي مراسم اربعين همين گونه عمل کند.

  استاندار همدان تاکيد کرد: راهپيمايي اربعين امسال ممنوع بوده همچنين اسکان زائر، راه اندازي ايستگاه صلواتي و تجمع نيز براي اربعين حسيني در اين استان صورت نمي‌گيرد.

  شاهرخي با بيان اينکه محدوديت ها در شرايط قرمز کرونايي به منظور حفظ سلامت مردم تشديد مي شود تاکيد کرد: احتمال مي رود مراسم متمرکز در شهرهايي که وضعيت قرمز کرونايي دارند با رعايت پروتکل ها پيش بيني شود که اين موضوع نياز به بررسي است.

  وي با تبريک هفته دفاع مقدس گفت: امروز سالگرد تحقق فرمايش حضرت امام راحل (ره) در شکسته شدن حصر آبادان است دستوري که در معادلات نظامي و شرايط آن روز محقق شدن آن امکان پذير نبود ولي اين دستور در قالب عمليات ثامن الائمه به نتيجه رسيد و به يادگار در تاريخ جنگ ثبت شد.