اخبار عمومي
1399/07/20
 • شاهرخي: تپه هگمتانه در يک قدمي ثبت جهاني است

  استاندار همدان با بيان اينکه کارهاي مقدماتي براي ثبت جهاني چند اثر مهم اين استان انجام شده است تاکيد کرد: تا عيد نوروز پرونده ثبت جهاني تپه هگمتانه بسته مي‌شود.
 •  .

  به گزارش روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي چهارشنبه در نشست گردشگري همدان افزود: اين استان با داشتن حدود هزار و 900 اثر گردشگري که يک هزار و 60 مورد آن ثبت ملي شده است، ظرفيت هاي بسياري براي توسعه دارد.

  وي نامگذاري استان همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران را برندي براي همدان دانست و گفت: اين عنوان با تلاش نمايندگان مجلس به همدان داده شده و داراي اعتبار زيادي است.

  استاندار همدان ادامه داد: سال 2018 همدان به عنوان پايتخت گردشگري آسيا نامگذاري شد و اين مهم به دليل داشتن ظرفيت هاي زياد استان در حوزه گردشگري است.

  شاهرخي افزود: توسعه استان همدان بدون گردشگري ميسر نخواهد شد و گردشگري مي تواند تحول بسياري براي همدان ايجاد کند.

  نگاه دولت توجه به معيشت و سلامت مردم است

  وي با بيان اينکه کرونا مشکلات زيادي براي اقتصاد جهان، کشور و استان در بخش هاي مختلف ايجاد کرده است و مشکلات پيش آمده تنها مختص به همدان خاص نيست ادامه داد: نگاه دولت توجه به معيشت و سلامت مردم است و با کمک مردم بايد نگاه به گردشگري تقويت شود.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: با رعايت پروتکل هاي بهداشتي همه اماکن گردشگري بايد باز باشد چراکه گردشگري در تقويت روحيه مردم و شادابي آنان بسيار تاثيرگذار است.

  شاهرخي تاکيد کرد: اگر مردم همه پروتکل هاي بهداشتي را 100 درصد رعايت کرده، فاصله گذاري اجتماعي داشته باشند، با زدن ماسک و خودداري از حضور در تجمع ها مي توانند ساير فعاليت هاي خود را انجام دهند.

  وي ادامه داد: برخي تحت تاثير فضاي مجازي قرار گرفته و اصرار بر تعطيلي اماکن گردشگري دارند و اين کار نااميد کردن و ترساندن مردم است.

  استاندار همدان خواستار تهيه بسته حمايتي براي صنعت گردشگري استان شد و از مسوولان خواست با تدوين اين بسته و ارائه آن به ستاد ملي کرونا تصميم گيري لازم براي گردشگري اتخاذ شود.

  شاهرخي از دستگاه هاي خدمات رسان خواست تعامل لازم را با واحدهاي گردشگري داشته باشند و آب، برق و گاز اين واحدها را به دليل بدهي قطع نکنند.