اخبار عمومي
1399/07/20
 • استاندار: 70 درصد اعتبارات عمراني همدان تخصيص يافت

  استاندار همدان گفت: به صورت ميانگين ?? درصد اعتبارات عمراني اين استان جذب و تخصيص يافته است که مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد نسبت به هزينه‌کرد آن اقدام کنند.
 •  به گزارش روابط عمومي استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در نشست مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و اقتصاد مقاومتي استان افزود: 50 درصد از اعتبارات هزينه اي نيز به همه دستگاه ها پرداخت شده و برخي از دستگاهها نيز بيشتر از اين مبلغ را دريافت کردند.

  وي با بيان اينکه با وجود تخصيص اعتبار هيچ مانعي براي کار کردن وجود ندارد ادامه داد: 255 ميليارد تومان نيز اوراق براي استان همدان جذب شده که دستگاه هايي که توانايي جذب اين اعتبارات را ندارند، اعلام کنند تا به ساير دستگاهها واگذار شود تا به خزانه برنگردد.

  استاندار همدان گفت: در اين شرايط تحريم، کار کردن عادي و اداري جوابگو نيست بنابراين بايد همه مديران به صورت جهادي، شبانه روزي و مخلصانه براي خدمت به مردم قدم بردارند.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: کشور در شرايط تحريم ظالمانه قرار دارد و تمام تلاش دشمن ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوري اسلامي ايران و نااميدي مردم است اما تاکنون موفق نشده و مردم بر اساس منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر مقاومت بر قله هاي استکبار با قدرت راه خود را ادامه مي دهند و ايستاده اند.

  وي افزود: با اين شرايط استان همدان در کشور مي درخشد و به کارگاه بزرگ عمراني در همه بخش ها شامل آب، برق، راه، زير ساخت ها، فن آوري هاي برتر و شهرک هاي صنعتي تبديل شده است.

  استاندار همدان تاکيد کرد: فضاي کار و خدمت و فعاليت هاي عمراني نبايد تحت الشعاع بحث انتخابات رياست جمهوري، ميان دوره اي مجلس و شوراها و سياسي شدن فضاي کشور قرار گيرد.

  شاهرخي از مديران دستگاههاي اجرايي خواست: عملکرد خود را براي اطلاع رساني به مردم در اختيار رسانه ها قرار دهند تا مردم از کارهاي اجرا شده در بخش هاي مختلف مطلع شوند.

  وي با قدرداني از بهداشت و درمان همدان در زمينه مقابله با ويروس کرونا گفت: اين استان با تلاش، پشتيباني و برنامه هاي مطلوب علوم پزشکي در کشور مثال زدني است و اکنون به لحاظ کرونا دغدغه اي نداريم اما با اين حال محدوديت ها را بيشتر خواهيم کرد.

  استاندار همدان درباره فروش املاک مازاد دستگاههاي اجرايي گفت: اين املاک شناسايي شده و مجوز فروش دارد و نبايد براي فروش آنها مقاومت شود چراکه درآمد حاصله از آن براي پيشبرد کارهاي همان دستگاه هزينه مي شود.