اخبار عمومي
1398/11/19
 • استاندار همدان مطرح کرد; 15هزارميليارد تومان سهم سرمايه گذاري استان در طول 3سال

  استاندار همدان گفت: در سند راهبردي و عملياتي استان که مطابق با سياست هاي دولت مي‌باشد، اينگونه تدوين شده است که سهم سرمايه‌گذاري استان ساليانه 5 هزار ميليارد تومان است که اين رقم در طول 3 سال (1398تا 1400) به ميزان 15 هزار ميليارد تومان مي‌باشد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان در مراسم افتتاح استخر سرپوشيده سپهبد شهيد قاسم سليماني اسدآباد گفت:امروز، همدان دومين بار است که ميزبان آقاي سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان است.

  شاهرخي تاکيد کرد: دولت تدبير و اميد در شرايط فشار تحريم‌هاي ظالمانه آمريکا و هم‌پيمانانشان، مديريت اجرايي و توسعه کشور را پيش مي‌برد، و خوشبختانه تا کنون موفق شده با تلاش و کوشش فراوان چرخ توسعه در گشور بچرخد.

  استاندار با بيان اينکه از سياست‌هايي که مجموعه استان در دستور کار خود قرار داده‌اند، تداوم سياست‌هاي دولت است. دولت تدبير و اميد، قاطعانه خدمت به مردم را در اولويت خود قرار داده و مديران اجرايي و مسئولان نهادهاي دولتي سعي کرده‌اند تا به نحو مطلوبي نيز به مردم خدمت کنند خاطر نشان کرد: در استان يک برنامه راهبردي و عملياتي در زمينه توسعه استان تدوين شده و مهمترين موضوعي که تمام فصل‌هاي اين برنامه لحاظ شده، توجه به معيشت و اشتغال مردم است. چون توحه به معيشت و اشتغال يکي از الويت‌هاي دولت تدبير و اميد است.

  وي با اشاره به اينکه سند راهبردي استان مطابق سياست‌هاي دولت تدبير و اميد، چشم‌انداز برنامه ششم توسعه و همچنين اقتصاد مقاومتي،‌ تدوين و تنظيم شده‌است عنوان کرد: خوشبختانه ‌تا کنون نيز استان همدان توانسته در عرصه‌ مختلف رتبه اول را به خود اختصاص دهد، اما ما به وضعيت موجود قانع نيستيم.

  شاهرخي گفت: براساس مزيت‌هاي مختلف استان و هرکدام از شهرستان‌هاي همدان، مجموعا  15 هزار ميليارد تومان براي سرمايه‌گذاري و سالانه ايجاد 20 هزار شغل، در نظر گرفته شده است.

  وي در ادامه افزود: با وجود شرايطي که به آن‌ها اشاره شد، پروژهاي ملي در سراسر استان، بيش از 2هزار و 200 پروژه هستند، که عمدتا فعال هستند و ارزش آن‌ها نيز بيش از 6هزار ميليارد تومان است. مجموعه‌اي برگرفته از آزاد‌راه، بزرگ‌راه، راه‌آهن، مدرسه و اماکن ورزشي است.

  استاندار تاکيد کرد: سهم سرمايه‌گذاري سالانه شهرستان اسدآباد 350 ميلياردتومان است. سهم اشتغال در اين شهرستان نيز هزار و 400 نفر بوده، در حالي که ميزان اشتغال ايجاد شده در ين شهرستان، تا به امروز هزار و 800 نفر است. اين امر نيز به همت تلاش مجموعه استان و پيگيري‌هاي مسئولين محلي رخ داده است‌.

  شاهرخي اظهار داشت: در همه بخش‌ها برنامه‌ها و طرح‌هايي در نظر کرفته شده که به دنبال انجام آن‌ها هستيم، از جمله دو خط راه‌آهن در دست اجرا داريم يعني خط تهران، همدان و سنندج، که قرار است اسدآباد را نيز به آن وصل کنيم.

  استاندار در ادامه افزود: خطوط بعدي که در دست اجرا است، يکي خط مشهد، تهران، ملاير، نهاوند و کرمانشاه بوده و ديگري نيز خط آنتني بين همدان و ملاير است.