اخبار عمومي
1398/11/23
 • استاندار همدان: پروژه هاي قهاوند با جديت پيگيري مي شود

  استاندار همدان گفت: پروژه هاي قهاوند با جديت پيگيري مي شود
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در ديدار با مردم شهر قهاوند در مسجد جامع اين شهر افزود:  هدف ما از سفر به قهاوند بررسي وضعيت بخش و شهر است، تا بتوانيم در بازگشت به استان با شناخت بهتر و جديت بيشتري خواسته‌ها و پروژه‌هاي در حال اجرا را پيگيري کنيم.

  شاهرخي با بيان اينکه انقلاب اسلامي که اکنون در چهل‌ويکمين سالروز پيروزي آن هستيم، برگي زرين و بي بديلي در تاريخ ايران است. دليل اين امر نيز اين است که در تاريخ چندهزار ساله ايران در 22 بهمن 57 با پيروزي انقلاب اسلامي شريعت اسلام، ارزشهاي انساني و اسلامي احياء شد عنوان کرد:شعار محوري که در بهمن 57 محقق شد؛ استقلال آزادي، جمهوري اسلامي بود. انقلابي که باعث شد دست استعمارگران و بيگانگان از ايران کوتاه شود و مردم در استقلال تمام سرنوشت کشور خود را تعيين کنند.

  استاندار خاطر نشان کرد: مبناي حرکت انقلاب اسلامي نيز بر اساس "اسلاميت" نظام و "جمهوريت" نظام بود. انقلابي که چهل سال دشمنان آن کمر همت به متوقف کردن آن بسته بودند، اما صلابت رهبري و حمايت و حضور هميشگي مردم تلاش دشمنان را با شکست مواجهه کرد.

  وي در ادامه اظهار داشت: نمونه بارز و خودجوش اين حضور، شرکت مردم در مراسم تشييع پيکر سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و هم‌رزمانش است که تمام معادلات دشمنان انقلاب اسلامي را به هم ريخت و نشان‌دهنده پيوند عميق مردم با آرمان‌هاي انقلاب و امام (ره) راحل است.

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه امروز هدف آمريکا در اعمال تحريم‌هاي يک‌جانبه و ناعادلانه‌اش، فشار بر مردم است. بر اين باور است که با فشار بر مردم مي‌تواند بين مردم و حاکميت، ايجاد شکاف و اختلاف کند، اما ديديم که مردم چگونه جانانه مقاومت کرده و دشمن را مجبور به عقب نشيني کردندگفت: به همت تلاش مجموعه مسؤلان و مديران اجرايي استاني و شهرستاني 6هزار ميليارد تومان پروژه در سطح استان همدان در دست اجرا قرا  گرفته است.

  استاندار عنوان کرد: يکي از پروژه‌هاي مهم در سطح استان پروژه  راه قهاوند است که اين رخداد قهاوند را به يک شاهراه تبديل خواهد کرد و به دنبال آن شاهد رونق و توسعه اين استان خواهيم بود.

  شاهرخي با اشاره به اينکه از اقدامات ديگري که در دست اجرا است پروژه استقرار گاوداري 6هزار رأسي در قهاوند است که به اين پروژه به  ديد يک چاه نفتي نگريسته مي‌شود، زيرا رونق و توسعه‌اي که اين طرح در زمينه‌هاي مختلفي از جمله اشتغال و توليد به دنبال خواهد داشت، کمتر از يک چاه نفتي نخواهد بودتاکيد کرد: از مجموع‌ راه‌هايي که در سطح قهاوند وجود دارد، چند راه خاکي وجود دارند که در دست اقدام و اجرا هستند که به زودي بهسازي آن‌ها نيز صورت خواهد گرفت.

  استاندار خاطر نشان کرد: ستور پيگيري طرح فاضلاب شهر قهاوند را در دستور کار داريم که اين موضوع مهم نيز با جديت پيگيري خواهد شد.

  شاهرخي با بيان اينکه بيش از 20 خانه بهداشت فعال در سطح شهر قهاوند موجود است که طي برنامه‌ريزي که در نظر گرفته‌ شده و با استفاده از فرصتي که دولت تدبير و اميد در "طرح تحول سلامت" خود آورده است، قرار است، سطح خدمات اين مراکز را ارتقاء دهيم، چون ارتقا اين امر در سلامت مردم نقش موثري ايفا مي‌کندافزود: هماهنگي‌ها و همراهي‌هاي خوبي که مردم شهر قهاوند با مديران اجرايي و دستگاه‌هاي دولتي براي رفع مشکلات و موانع دارند قابل ستايش است.

  استاندار با بيان اينکه بدون شک مردم همدان به طور کلي و خاصه مردم شهر قهاوند، مثل سابق پشتيبان و حامي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بوده و اکنون نيز با توجه به پيشرو داشتن دو رخداد مهم، يعني روز22 بهمن و 2 اسفند به مناسبت برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي حضور پرشور و فعالي خواهند داشت عنوان کرد:  حضور پرشور مردم در اين دو رخداد مهم بسيار حساس و مهم است زيرا مهمترين پيام آن به دشمنان انقلاب اسلامي است تا بدانند که مردم هميشه حامي انقلاب اسلامي بوده و مردم سرنوشت خود را با دستان خود، رقم مي‌زنند.

  وي در پايان گفت: مردم با حضور در انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، با انتخاب نخبگان مورد نظر خود مي‌توانند مسير توسعه و پيشرفت کشور خود را ريل گذاري کنند.