نرم افزار شعب یاب انتخابات در اختیار مردم همدان قرار می گیرد

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت که نرم افزار «انتخاب ایران» به منظور شناسایی شعب در دسترس و خلوت برای شهروندان تدارک دیده شده و در اختیار عموم مردم در سطح استان قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، «محمد حسن میرزایی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۲۳ فرایند از ۲۵ فرایند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود اما ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در شهر همدان به صورت تمام الکترونیک است.

وی با بیان اینکه ۲۱۲ شعبه اخذ رای شهر همدان در این دوره از انتخابات شوراها به صورت تمام مکانیزه است، اظهار داشت: به ازای هر پنج شعبه یک سرگروه فنی آموزش دیده حضور دارد و همچنین از هفته آینده آموزش کاربران در شهر همدان آغاز می شود.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: همچنین برای هر شعبه در همدان به طور متوسط سه صندوق الکترونیکی پیش بینی شده تا با تراکم جمعیت در شعبد مواجهه نشویم که البته امکان اضافه کردن صندوق چهارم در شعب نیز وجود ندارد.

میرزایی ادامه داد: یک هزار و ۴۳۷ شعبه اخذ رای استان همدان مجهز به دستگاه احراز هویت هستند و علاوه بر احراز هویت شهروندان از رای با مدارک افراد فوتی، رای تکراری و رای دادن افراد زیر ۱۸ سال جلوگیری می کند، همچنین تعدادی دستگاه پشتیبان احراز هویت و صندوق الکترونیکی نیز به عنوان جایگزین در نظر گرفته شده تا در صورت لزوم در سریع ترین زمان جایگزین دستگاه‌ها شوند.

وی گفت: ۵۰ نفر از کارشناسان فناوری اطلاعات از فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها استان همدان در کلاس آموزش مربیان انتخابات الکترونیکی شرکت کرده و آموزش های لازم را کسب کرده اند و علاوه برآن برای کاربران و سر گروه‌ ها مانور انتخاباتی جهت برگزاری هر چه بهتر انتخابات برگزار میشود.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

«عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستا در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستاها و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی