5 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 27
امروز: 2553
هفته جاری: 7779
ماه جاری: 29833
تاکنون: 17135674
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان : حفظ سرمايه‌هاي شهر در اولويت شهرداري و شوراي شهر باشد‌ / شهرداري و شوراي شهر همدان به دنبال انجام پروژه‌هاي بزرگ و اثرگذار باشند
 • سيدسعيد شاهرخي در ديدار با اعضاي شورا و شهردار شهر همدان به مناسبت روز شوراها، ضمن تقدير از تقدير از همکاري مديريت شهري همدان در ستاد مديريت کرونا، گفت: حفظ سرمايه‌هاي موجود در سطح شهر و نيز اجراي طرح‌هاي بزرگ و ماندگار بايد در اولويت شوراي شهر باشد چراکه اين کار جلب اعتماد مردمي را همراه خواهد داشت.
 • به گزارش اداره روابط عمومي استانداري همدان، شاهرخي در ادامه برخورد قاطعانه با ساخت‌وسازهاي غيرمجاز را ضروري دانست و گفت: شوراي اسلامي شهر همدان و مديريت شهري نظارت جدي و برخورد قاطع با ساخت وسازهاي غيرمجاز داشته باشند. از سوي ديگر بايد شهرداري و شوراي شهر را تقويت کرد تا بتوانند بهتر و قاطعانه تصميم بگيرند و در چارچوب قانون نيز عمل‌ کنند.

  وي بيان کرد: از شورا و شهرداري انتظار پيگيري اجراي طرح هاي بزرگ و اثرگذار را دارم چرا که همدان ظرفيت هاي گسترده در سرمايه گذاري بخش هاي مختلف دارد.

  شاهرخي افزود: براين اساس بايد با برنامه ريزي درست و استفاده از ايده و نظريه کارشناسان خبره بخش سرمايه گذاري با هدف اشتغالزايي و توسعه پايدار مديريت شهري شکوفا شود.

  استاندار همدان يادآور شد: شوراي شهر نيز نبايد به درآمدهاي شهرداري اکتفا کند بلکه بايد نگاهش به جذب سرمايه گذار باشد.

  وي رمز موفقيت و نشاط شهر را در ايجاد زمينه براي فعاليت بخش خصوصي مهم دانست و گفت: شوراي شهر مي‌تواند با تدوين چند طرح ماندگار و جذب سرمايه گذار به جهش توليد و ايجاد اشتغال کمک کند. همدان ظرفيت‌هاي بزرگي براي سرمايه گذاري دارد که با برنامه ريزي درست و استفاده از نظرات کارشناسي بايد بخش سرمايه گذاري در جهت اشتغالزايي و توسعه مديريت شهري شکوفا شود، و فقط از طريق اجراي پروژه‌هاي ماندگار است که اعتماد بين شوراي شهر و مردم ايجاد مي‌شود.  

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه وفاق و همدلي اعضاي شوراي شهر در پيشرفت کار شهرداري مي‌تواند کارساز باشد، افزود: تصميمات شهرداري و مصوبات شوراي شهر همدان بايد در تراز و جايگاه شهر همدان باشد. از سوي ديگر انتظار مي رود که تصميمات شوراي شهر در زمينه قيمت‌گذاري‌هاي تاکسيراني و وسائل حمل‌ونقل عمومي بايد مطالعه و کارشناسي شده باشد‌. 

  وي با قدرداني از عملکرد شورا و شهرداري همدان در همکاري با ستاد پيشگيري و مبارزه با کرونا گفت: ستاد استاني کرونا با هماهنگي همه مجموعه ها به خوبي توانسته است در بحث پيشگيري و درمان عملکرد خوبي داشته باشد. در اين راستا همکاري شهرداري و شواري شهر  در ستاد استاني مديريت کرونا  قابل تقدير است و  تا شکست کرونا  اين همکاري ها ادامه داشته باشد.

   

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/02/18   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 846
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.