5 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 20
امروز: 2584
هفته جاری: 7810
ماه جاری: 29864
تاکنون: 17135684
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: واحدهاي راکد همدان احيا شود
 • سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان گفت: احياي واحدهاي راکد و نيمه فعال در سال جاري بايد پيگيري شده و نسبت به فعال‌سازي آنها اقدام کرد.
 • سيد سعيد شاهرخي روز سه شنبه در نشست اعضاي  ستاد سرمايه گذاري استان همدان اظهار داشت: جلسه سرمايه گذاري به علت منطبق بودن با برنامه ها و محورهاي پيش بيني شده توسط دولت براي رونق توليد و  ايجاد اشتغال يکي از با اهميت ترين جلسات استان به شمار مي رود.

  وي اضافه کرد: رونق توليد و به دنبال آن ايجاد اشتغال مستلزم حمايت سرمايه گذاران در عرصه توليد و فراهم کردن زمينه سرمايه گذاري است و مهمترين جهت گيري استان در حوزه سرمايه گذاري حمايت از واحدهاي راکد و برگرداندن به چرخه توليد است چرا که بايد اين ظرفيت را فعال کرد.

  استاندار همدان ادامه داد: برخي از واحدهاي توليدي کمتر از طرفيت اسمي فعاليت دارند که بايد منابع را به سمت اين واحدها هدايت کرده و با تقويت سرمايه در گردش مورد نياز اين واحدها ميزان توليد آنها را افزايش داد.

  شاهرخي گفت: همدان ظرفيت هاي متنوع و قابل توجهي در حوزه صنعت، معدن، کشاورزي و گردشگري دارد همچنين کوتاهي مسير تا پايتخت، وجود شرايط اقليمي مناسب، وجود 2 خط ريلي شرايط را براي ايجاد انگيزه به منظور سرمايه گذاري فراهم کرده است.

  وي افزود: هنر مديران اجرايي احصاي فرصت هاي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف و انجام مطالعات لازم درمورد ظرفيت هاي سرمايه گذاري همدان است تا در مواجهه با سرمايه گذار تصوير روشن از طرح هاي داراي ظرفيت سرمايه گذاري ارايه دهد.

  استاندار همدان  وجود منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد فامنين را يک ظرفيت مناسب براي سرمايه گذاري دانست و بيان کرد: با وجود اين منطقه سرمايه گذاران نبايد دغدغه تامين زمين داشته باشند و تاکنون هيچ طرحي به خاطر زمين معطل نمانده است.

  شاهرخي گفت: با توجه به ارزيابي هاي صورت گرفته در کشور، همدان در دستيابي به اهداف سرمايه گذاري رتبه اول کشور را دارد با اين وجود ظرفيت استان بيش از طرح هاي موجود بوده چراکه تمامي زير ساخت‌ها براي سرمايه گذاري مهيا است.

  وي خواستار تقويت هماهنگي بين اداره کل اقتصاد دارايي با ساير دستگاه ها براي جلب سرمايه گذار شد و افزود:  جهت گيري در بخش هاي مختلف سرمايه گذاري بايد شفاف باشد نه اينکه طرح ها فقط روي کاغذ نوشته شده و در قفسه کتابخانه جا خوش کند سپس انتظار سرمايه گذاري در طرح هاي بزرگ را داشت.

  استاندار همدان کشت محصول سير در اين استان را به مثابه يک گنج دانست که بايد نسبت به فرآوري اين محصول اقدام هاي لازم صورت گيرد.

  شاهرخي بيان کرد: دستگاه تخصصي نسبت به فرآوري فروسيليس ملاير و نهاوند مطالعات لازم را انجام دهند چرا که با ايجاد کارخانه ميزان ارزش افزوده تا چهار برابر افزايش مي يابد و اين به معناي تحول در حوزه سرمايه گذاري است.

  وي ادامه داد: بايد براي هر شهرستان چند طرح مهم بر اساس ظرفيت هاي ان شهرستان براي سالجاري تعريف کرده و براي هر طرح مجري تعيين کرد تا به نتيجه رسيدن طرح آن را پيگيري کند مگر نه با نوشتن بر روي کاغذ اتفاقي رخ نمي دهد.

  استاندار همدان خواستار تقسيم بندي ظرفيت هاي سرمايه گذاري در سه بخش تا 50 ميليارد تومان بين 50 تا 100 ميليارد تومان و بيش از 100 ميليارد تومان شده و بر اساس ميزان آورده سرمايه گذار طرح به وي معرفي کرد.

  شاهرخي بيان کرد: با چاپ بروشور، برگزاري سمينار و نشست تخصصي نمي توان سرمايه گذار جذب کرد بلکه بايد به سراغ آنها رفته و با مذاکره، رايزني و توجيه آنها را نسبت به سرمايه گذاري در همدان مجاب کرد.

  وي گفت: 6 هزار و 345 ميليارد تومان سرمايه گذاري سال گذشته در همدان صورت گرفت که از اين مبلغ سه هزار و 800 ميليارد تومان در قالب تسهيلات اشتغال زا توسط بانک ها پرداخت شده است.

  استاندار همدان افزود: بيش از 2 هزار ميليارد تومان از اين رقم آورده متقاضي بوده و 500 ميليارد تومان نيز از محل تملک دارايي و سرمايه اي در بخش هاي مختلف هزينه شده است.


  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/02/23   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 411
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.