8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 2759
هفته جاری: 24948
ماه جاری: 47002
تاکنون: 17144713
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  پيام استاندار همدان به مناسبت روز جهاني محيط‌ زيست
 • پيام سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان، به مناسبت روز جهاني محيط‌زيست:آموزش همگاني در کنار فرهنگ سازي ؛بهترين شيوه براي حفاظت از محيط زيست
 • در پيام سيدسعيدشاهرخي استاندار همدان به مناسبت روز جهاني محيط زيست آمده است :

  آن‌گونه که از روز «محيط زيست» بر مي‌آيد و همچنين در مصوبه مجمع عمومي سازمان ملل (برنامه محيط‌زيست سازمان ملل) نيز آمده، گرامي‌داشت و برگزاري روز جهاني محيط زيست، «فرصتي براي تفکر روشنفکرانه و رفتار مسئولانه افراد، شرکت‌ها و جوامع در حفظ و تقويت محيط‌زيست»، فراهم مي‌کند.
  بر اساس شاخص‌ها و سنجه‌هاي حوزه محيط زيست، روندهاي جهان کنوني حکايت از آينده‌اي دارد که همه بايد در برابر حفاظت و حمايت از محيط زيست تلاش بيشتري کنيم  چون در شرايط فعلي دغدغه هاي زيادي در اين حوزه وجود دارد که شايد مهمترين آن ، تشديد بهره‌برداري بيشتر از منابع است و با اين روند به نظر مي‌رسد همچنان نيازمند آگاهي و حساس کردن مردم  و آموزش روش‌هاي پيشگيري و سازمان‌دهي برنامه‌هاي مختلف از جمله آموزش همگاني ، کاشت درختان،حفاظت جدي از منابع، و فعاليت‌هاي مختلف در حوزه فرهنگ سازي هستيم، اين اقدامات مي‌توانند شيوه‌هاي مصرف را تغيير داده تا شاهد شرايطي بهتر از اين باشيم .
  رفتار مسئولانه افراد در اين شرايط بسيار مهم و تاثير گذار  است و  هر فرد در قامت يک باغبان، مي‌تواند دلسوزانه بهترين پاسدار محيط زيست باشد، همان‌گونه که سلامت محيط زيست؛ ضامن سلامتي ماست.
  بر ما واجب است تا از زمين «تنها خانه انسان‌ها» در همه‌جا و همه وقت حفاظت کنيم  و اگر بخواهيم «نفس کشيدن در عصرآلودگي‌ها» بر روي کره‌خاکي را در سطحي کلان و همه‌گير، آسان کنيم، راهي نداريم جز اين‌که در قالب يک «جامعه جهاني» خواستار يک «استراتژي جدي» در برابر آلودگي‌ها باشيم.
  لذا ضرورت دارد براي حفظ جان و حيات خود، با طبيعت همراه باشيم و همه ما حافظ محيط زيست باشيم تا سلامتي را با خود همگام کنيم.


  سيد سعيد شاهرخي
  استاندار همدان

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/03/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 3880
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.