استاندار همدان: مجلس با تصویب قوانین تشویقی به اجرای جوانی جمعیت کمک کند

Untitled_2.jpg

استاندار همدان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح و تصویب قوانین تشویقی نسبت به جذب جوانان به ازدواج و فرزندآوری، دوام و قوام استحکام ملی کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در آیین اختتامیه رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت بیان کرد: در مبانی قدرت و از نظر راهبردی جمعیت دارای علم، دانش، آگاهی، خودباوری و خوداتکایی یکی از مولفه های مهم قدرت به شمار می رود. وی یادآوری کرد: تا نیمه قرن بیستم، کشورها برای منافع و مصالح خود اقدام به جنگ رودرو می کردند که در جنگ جهانی دوم کلیت کشورها به این نتیجه رسیدند که جنگ فیزیکی را باید کنار گذاشت بنابراین روی مساله فرهنگ کار کردند یکی از آنها عنوان شعار صهیونیستی "جمعیت کمتر زندگی بهتر" بود. بالاترین مقام اجرایی استان همدان افزود: با وجود کاهش جمعیت و افزایش تک فرزندی اما هر چه در زمینه رشد و رفاه جلو رفتیم بر خلاف شعار بچه کمتر زندگی بهتر بر دامنه مشکلات اجتماعی و خانوادگی افزوده شد. وی اضافه کرد: دهه های گذشته احساسات، عواطف، اتحاد و انسجام در خانواده های پر جمعیت موج می زد اما با شعار صهیونیستی نرم و ظریف جمعیت کمتر زندگی بهتر شمار جمعیت کاهش یافت. قاسمی فرزاد ادامه داد: دهه ۶۰ رشد خوبی در جمعیت کشور شاهد بودیم اما یکباره جمعیت کاهش یافت در حالیکه باید بدانیم نجات جمعیت پیر سالها طول می کشد. وی با بیان اینکه چنانچه کشوری دارای جمعیتی پیرو و ناتوان باشد مورد طمع ورزی دشمنان قرار می گیرد اضافه کرد: افزایش جمعیت با برگزاری جلسات و همایش ها اتفاق نمی افتد بلکه این موضوع به عنوان یک باور باید در جامعه نهادینه شود.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان ادامه داد: بیشتر جوانان برای فرار از حس مسئولیت پذیری ازدواج نمی کنند همچنین در صورت ازدواج تن به فرزند دار شدن نمی دهند یا در بهترین حالت تک فرزندی را ترجیح می دهند.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه برای نجات کشور باید بر روی باورها و اعتقادات جوانان کار شود گفت: مجموعه های فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش باید در این باره پیشگام شوند و با برگزاری نشست هایی در مدارس برای والدین و دانش آموزان آنها را نسبت به اهمیت و ضرورت این موضوع مطلع و آگاه کنند.

وی بیان کرد: فرزندانی که در خانواده های کم جمعیت هستند برای پر کردن اوقات فراغت به فضای مجازی روی آوردند در حالیکه دشمن در این فضا دین باوری، مردم باوری، حُب کشور و وطن را تضعیف می کند.

استاندار همدان تاکید کرد: جوانان باید به این باورمندی برسند که کاهش جمعیت مشکلات بزرگتری برای کشور به همراه دارد بنابراین باید همه در این باره تلاش کرده و سرمایه گذاری ها به این حوزه مهم معطوف شود.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی