استاندار همدان: ۱۲۰ هزار واحد روستایی همدان نوسازی شد

photo_2024-06-08_06-36-11.jpg

استاندار همدان گفت: ۱۶۰ هزار ساختمان ناایمن در مناطق روستایی استان شناسایی شده بود که با همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۲۰ هزار واحد تخریب، نوسازی و بهسازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری همدان،علیرضا قاسمی فرزاد  در نشست اعضای ستاد مدیریت بحران اظهار کرد: شناسایی ابنیه و ساختمان های ناایمن علاوه بر شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرهای با جمعیت کمتر نیز باید کنترل و نظارت شود هر چند همدان در تخریب، نوسازی، بهسازی و بازسازی واحدهای فرسوده روستایی پیشگام کشور است.

وی با تاکید بر اینکه راه و شهرسازی در شناسایی ساختمان های ناایمن ضمن کنترل و نظارت، تنها به ابلاغ و اخطار بسنده نکند اضافه کرد: در ابنیه عمومی و بافت فرسوده، ساختمان هایی در معرض ریزش است که باید این ساختمان ها ایمن شود.

استاندار همدان ادامه داد: بخشی از واحدهای فرسوده و غیر ایمن مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است و امکان دست زدن به این واحدها به خاطر آثار ملی، تاریخی و داشتن قدمت بالا، نیست.

قاسمی فرزاد افزود: با این اوصاف باید نسبت به محکم و بالا بردن استحکام پایه ها و نما به منظور پیشگیری از تخریب و ریزش بر روی عابران و بروز حوادث جبران ناپذیر اقدام شود. وی بیان کرد: ایمن سازی شمار کمی از آثار تاریخی آغاز و برخی از این واحدها تبدیل به مهمانداری و اماکن گردشگری شدند با این وجود همه این اماکن باید ایمن شود.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان خاطرنشان کرد: افزایش ۱۲ درصدی بارندگی ها نسبت به بلند مدت و ۴۳ درصدی نسبت به سال گذشته امیدوار کننده است که امید می رود بارندگی ها موجب عبور از خشکسالی به ترسالی و بارش های مستمر شود.

قاسمی فرزاد اضافه کرد: آثار و نتایج مثبت این بارندگی ها افزایش میزان آب آشامیدنی، آب بخش کشاورزی، محیط زیست و کاهش آتش سوزی است.

وی با تاکید بر اینکه باید میزان آتش سوزی ها را به حداقل رساند افزود: روزانه ۷۰ مورد حریق در شهر همدان رخ می دهد که این آمار بالا باید با فرهنگسازی کاهش یابد.

استاندار همدان گفت: برای کاهش حریق آموزش دهیاران و جوامع محلی ضرورت دارد و باید در روستاها و اماکنی که احتمال حریق بالا است دهیاران، بخشداران، شوراها و مردم آموزش لازم را فرا بگیرند.

قاسمی فرزاد اظهار کرد: بیمه بناها و ساختمان ها در برابر حوادث طبیعی اطلاع رسانی شود تا در زمان بروز مخاطرات طبیعی مردم بدانند چه کاری انجام دهند و به کجا برای پیگیری امور مراجعه کنند تا به کاهش هزینه ها و خسارت منجر شود.

وی گفت: دهیاران و شهرداران و مسئولان منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به کنترل مسیرها و مسیل های عبور آب اقدام کنند تا با رفع موانع احتمالی موجود در مسیر آبراهه ها هنگام بارش های شدید شاهد سیل و سیلاب و خسارت جبران ناپذیری شویم.

استاندار همدان بیان کرد: با ایجاد موانع طبیعی و حوضچه ها در ارتفاعات باید از شدت سرعت روان آب هایی که با گل و لای و تخته سنگ به همراه دارند کاست تا در مسیر رودخانه مواقع بارش فصلی کمترین خسارت را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای جمع آوری آب های سطحی با نهادهای متولی همکاری لازم را داشته باشد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی