معاون رئیس جمهور: اجرای طرح آبرسانی به همدان محصول یک کار تیمی و جهادی است

170132091.jpg

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: شتاب‌بخشی در اجرای طرح آبرسانی به همدان از طریق سد تالوار اقدامی جهادی و محصول یک کار تیمی و کوشش مجاهدانه و شبانه‌روزی و همچنین عزم راسخ دولت و همت مسئولان اجرایی در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های متولی و استان همدان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، محسن منصوری، در بازدید از تصفیه خانه و طرح آبرسانی همدان اظهار داشت: در مسیر اجرای این طرح و بحران آبی در همدان، کار چندین سال و مشکلات انباشت شده از حدود ۱۷ سال گذشته در کمتر از هشت ماه به سرانجام رسید.

وی بیان کرد: اجرای طرح آبرسانی به همدان و رفع بحران بی آبی در این شهر که تا حدودی جنبه ملی نیز پیدا کرده بود در کنار بسیاری از چالش ها و بحران های ناخواسته در مسیر دولت سیزدهم قرار گرفت که با همت و تلاش شخص رئیس جمهور و وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و استاندار و پیگیری ویژه استاندار و مسئولان استانی این بحران رفع شد.

منصوری تصریح کرد: با سفر رئیس جمهور در مرداد سال جاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال برای این طرح اختصاص یافت و همین تامین منابع مالی تا حدود زیادی مسیر کاررا شتاب بخشید.

معاون اجرایی رئیس جمهور یادآور شد: میزان اعتبار مورد نیاز برای اتمام و تکمیل نهایی پروژه ۲۰ هزار میلیارد ریال عنوان شده که برای اجرای کامل فاز نخست آن که حدود ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه آب را به شهر همدان می رساند نیز چهار هزار میلیارد ریال است.

وی گفت: این رقم بدون شک با نگاه و توجه ویژه دولت برای اتمام این طرح مهم و ملی به زودی قابل تامین است و در جلسه هیات دولت نیز با وزیر نیرو و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص آن رایزنی خواهم کرد.

رفح بحران بی آبی در همدان با توجه شخص رئیس جمهور
استاندار همدان نیز گفت: بدون شک رفع بحران آبی در همدان و شتاب بخشی در مسیر اجرای طرح آبرسانی با توجه خاص شخص رئیس جمهور آیت الله رئیسی رقم خورد.

170132094.jpg

علیرضا قاسمی فرزاد اظهار داشت: اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان با دستور رئیس جمهور برای این ابرپروژه و همچنین همکاری جدی وزارت نیرو و پای کار بودن مجری طرح و قرارگاه خاتم الانبیا توانستیم از یک بحران جدی عبور کنیم.

وی بیان کرد: تصفیه خانه طرح آبرسانی به همدان تا چند ماه آینده به مرحله بهره برداری می‌رسد که در فاز نخست ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه و در فاز بعدی ۱۸۰۰ لیتر در ثانیه آب از طریق آن تصفیه و به شبکه آبرسانی شهر همدان متصل می‌شود.

قاسمی فرزاد یادآور شد: اکنون قدرت انتقال آب به همدان تا ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه فراهم شده اما تجهیزات کنونی ما برای تصفیه آب ۶۰۰ لیتر در ثانیه است.

قاسمی فرزاد یادآور شد: جمعی از نیروهای متخصص وزارت نیرو از حدود پنج ماه پیش به همراه مهندسان اجرایی شرکت آب منطقه‌ای استان، در محل پروژه مستقر هستند و روند اجرای این طرح را از نزدیک پیگیری می‌کنند.

استاندار همدان اظهار داشت: با تکمیل و بهره برداری از فاز نخست طرح آب با ظرفیت ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه به شبکه توزیع شهر منتقل خواهد شد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی