يک هزار و 516دستگاه احراز هويت براي انتخابات 1400همدان پيش‌بيني شد

مسئول کميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: يک هزار و 516دستگاه احراز هويت در اين استان براي استعلام در روز راي گيري انتخابات 1400پيش‌بيني شده است.

محمد حسن ميرزايي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان کرد: با توجه به متصل بودن دستگاه احراز هويت به بانک اطلاعاتي ثبت احوال، با وارد کردن اطلاعات شناسنامه اي افراد در اين دستگاه مي توان به سن قانوني رسيدن فرد براي راي دادن را رصد کرد.

وي اضافه کرد: از ديگر کارکردهاي اين دستگاه جلوگيري از راي دادن مجدد(تکراري) است يعني چنانچه فردي با استفاده از شناسنامه اي براي بار دوم قصد راي داده باشد اين دستگاه به علت وصل بودن به سرور مرکزي در وزارت کشور به راحتي مي داند که فرد پيشتر در کدام شعبه راي داده است.

مسئول کميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان ادامه داد: همچنين به علت اتصال دستگاه احراز هويت به بانک اطلاعاتي ثبت احوال از راي دادن افراد با استفاده از شناسنامه متوفي نيز جلوگيري مي شود.

ميرزايي ادامه داد: در جريان راي گيري براي استعلام و احراز هويت از شبکه «اي.پي.ان» (APN) با حدود هشت برابر سرعت استفاده شده و در صورت بروز مشکل از «يو.اس.اس.دي» همراه اول براي برقراري ارتباط بهره گرفته مي شود.

وي خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس شوراي اسلامي انتخابات 100درصد آنلاين صورت گرفت و صورتجلسه ها نيز آنلاين به مرکز ارسال شد تا جايي که همدان در جمع چهار استان برتر کشور در برگزاري انتخابات الکترونيکي قرار گرفت.

مسئول کميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان اظهار داشت: پنج دوره آموزشي براي آشنا کردن کارشناسان فناوري اطلاعات فرمانداري ها و بخشداري ها برگزار شد و آنها با راه اندازي دستگاه احراز هويت، چگونگي استعلام مشخصات راي دهندگان، ثبت نام داوطلبان از طريق نرم افزار موبايلي، نرم افزار قابل نصب در رايانه شخصي و محل کار و نامنويسي از طريق دفاتر پيشخوان برگزار شده است.

ميرزايي افزود: براي هر شعبه اخذ راي به منظور استفاده از دستگاه احراز هويت کاربراني در نظر گرفته شده است و دوره آموزشي براي اين افراد حدود 10روز مانده تا روز انتخابات برگزار مي شود.

وي اضافه کرد: دستگاه هاي احراز هويت مازاد و پشتيبان براي جايگزين کردن در مواقع بروز نقص فني پيش بيني شده است و در انتخابات گذشته تنها کمتر از پنج دستگاه در شهر بهار و کبودراهنگ دچار اشکال فني شدند.

در انتخابات 1400از 25فرايند 24فرايند انتخابات در استان همدان الکترونيکي انجام شد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی