اراده ی جدی استاندار همدان برای برقراری پروازهای فرودگاه

photo_2022-01-12_18-46-07.jpg

به زودی ترافیک هوایی در آسمان استان
دکتر علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان موافقت‌های لازم برای برقراری پرواز از فرودگاه بین المللی شهدای همدان را از وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری همدان، ارتباطات و راه‌های ارتباطی لازمه توسعه و پیشرفت هر منطقه است و با توجه به سرعت شگفت انگیز تغییرات و تحولات، انسان ضمن اینکه نباید زمان را از دست دهد بلکه باید توانایی ذخیره آن را نیز داشته باشد، به همین منظور یکی از نخستین گا‌م‌های استاندار همدان، توسعه و گسترش راه‌های ارتباطی تعریف شد و برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت.
این گام بلند و آسمانی استاندار همدان، برای برقراری پرواز از فرودگاه‌ بین المللی همدان است که در نهایت به مکاتبه با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور انجامید تا دستورات اداری لازم صادر شود.
دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان در تاریخ 13 آذر 1400 در نامه ای به دکتر رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم اهمیت و لزوم از سر گیری پرواز از فرودگاه بین المللی شهدای همدان را خواستار شد. استاندار همدان با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم در فرودگاه همدان فراهم است و پیش از تعطیلی‌های کرونایی، به صورت هفته‌ای دو پرواز به مقصد مشهد مقدس و دو پرواز به مقصد کیش، حج تمتع و عمره برقرار بوده است، خواستار برقراری پروازهای فرودگاه توسط یکی از شرکت‌های دولتی شده است. وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن موافقت با این درخواست به سازمان هواپیمایی کشور دستور برنامه ریزی و اقدام را صادر می‌کند.

 

photo_2022-01-12_18-49-33.jpg
استاندار همدان پیگیری‌های خود را از رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز ادامه می‌دهد و در نتیجه آن مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی طی نامه‌ای به شرکت هواپیمایی آتا خواستار برقراری پرواز در مسیر همدان به کیش و مشهد شده و در نامه مورخ 17 آذر ماه خطاب به مدیر عامل شرکت هواپیمایی آتا تأکید می‌کند: نظر به درخواست استاندار محترم همدان و تأکید ریاست محترم هواپیمایی کشور، پرواز در مسیر همدان/مشهد و کیش را در اسرع وقت راه اندازی نمایید.

photo_2022-01-12_18-50-24.jpg

همچنین مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‎ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی از شرکت هواپیمایی پارس نیز برقراری پرواز در مسیر همدان به مشهد و تهران را خواستار می‌شود.

 

photo_2022-01-12_18-51-52.jpg

استاندار همدان در ادامه این اقدامات، با مدیر فرودگاه همدان نیز نشست‌های متعددی از جمله دیدار امروز برگزار کرد تا این پیگیری‌ها تا پایان امسال برقرار و تا حد ممکن شهروندان استان بتوانند سفرهای نوروزی خود را با هواپیما انجام دهند.
گفتنی است در جلسه ی امروز برای رونق بخشی به پروازهایی با مبدا همدان، موضوع تاسیس شرکت هواپیمایی در استان نیز،مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
با برقراری این پروازها ترافیک هوایی آسمان استان همدان برقرار و ارتباط استان با سایر مناطق به ویژه قطب‌های مذهبی و گردشگری فراهم می‌شود. بی‌شک استقبال مردم از این پروازها و استمرار و ماندگاری آن باعث می‌شود که به دلیل سهولت رفت و آمد به استان امکان جذب سرمایه گذاری افزایش یافته و استان بیش از پیش در ریل توسعه و رشد اقتصادی قرار گیرد.
امید است با انعقاد قرارداد نهایی در اسفند ماه سال جاری،و شروع پروازهای همدان-مشهد و همدان-کیش ،فرودگاه همدان در مدار خدمت‌رسانی پویا قرار بگیرد.

 

photo_2022-01-12_18-51-55.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی