استاندار همدان: مشکل تامین سوخت چاه‌های آب و ایستگاه‌های پمپاژ زمین‌های کشاورزی رفع شد

image_2022_5_11-16_9_49_498_7LT_1.jpg

استاندار همدان گفت:با توجه به مشکلاتی که در راستای تامین سوخت چاه‌های آب و ایستگاه‌های پمپاژ وجود داشت با اتخاذ تصمیمات و ارائه راهکارهای مناسب این مشکل رفع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری، علیرضا قاسمی فرزاد در جمع خبرنگاران افزود: اخذ تعهد برای ارائه سهمیه سوخت، ملاکی بر این نیست که فرد بهره‌بردار مالک زمین یا چاه است.  

وی اضافه کرد: کسانی که سند مالکیت زمین یا چاه دارند و مجوز به نام آن‌ها است، مشکلی در راستای دریافت سهمیه سوخت نداشته و می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه میزان سهمیه خود را دریافت کنند. 

استاندار همدان اظهار داشت: کسانی که مالکیت زمین یا پروانه بهره‌برداری از چاه آب به نام آن‌ها نیست با ارائه تعهدات و تضامینی مشکل آن‌ها حل می شود. 

قاسمی فرزاد ادامه داد:  تضامین و تعهداتی که اخذ می‌شود در این راستا است که اگر تامین سوخت و در نهایت آب بخش کشاورزی و آب‌دهی محصولات مشکل پیدا نکند. 

وی گفت: پس از اخذ تعهدات و تضامین، مجوز لازم از طریق آب‌منطقه‌ای صادر و سپس با ثبت‌نام در سامانه، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی طبق آن مجوز، سوخت لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد.

استاندار همدان افزود: امسال خرید تضمینی گندم از کشاورزان با قیمت ۱۲هزار تومان انجام می‌گیرد و پس از تبدیل شدن به آرد قیمت آن به حدود ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری می‌شود.

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: این اختلاف قیمت می‌تواند زمینه‌ای برای قاچاق آرد توسط افراد سودجو شود، بنابراین باید دستگاه‌های نظامی و امنیتی مراقبت بیشتری در این راستا داشته باشند. 

وی تصریح: دارو و مواد اولیه وارداتی به علت تخصیص ارز و داروهای تولیدی در داخل کشور دارای اختلاف قیمت‌ بالایی نسبت به خارج از کشور بوده و از جمله کالاهایی هستند که مورد قاچاق قرار گیرند، بنابراین باید به طور جدی در راستای مبارزه با قاچاق آن‌ها اقدام شود.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی