ابلاغ تصمیمات استانی اخذ شده در راستای کاهش مصرف برق در کلیه دستگاه های اجرایی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان با صدوربخشنامه ای از تغییر ساعت کار اداری استان خبر داد و گفت: با نظر استاندار و براساس مصوبه هیات دولت، ساعات کاری ادارات استان از روز شنبه ۲۱ خرداد ۷ صبح تا ۱۳ خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، در بخشنامه صادره که به امضای سیدمحمدرضا میرصفدری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان رسیده، آمده است: تفاوت ساعت یاد شده با ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری به روش دورکاری جبران خواهد شد و مسوولیت نظارت بر این موضوع با بالاترین مقام دستگاه است. 

در ادامه این بخشنامه آمده است: یکی از معاونان یا مدیران دستگاه برای نظارت مستقیم بر کاهش مصرف تا میزان تعیین شده در مصوبه (۳۰ درصد در ساعت اداری و ۶۰ درصد در ساعت غیر اداری نسبت به سال قبل) تعیین شده است.

به گفته معاون استاندار همدان، خنک کننده ها (کولر و چیلر) در ساختمان های اداری تا ساعت ۱۱ خاموش و از ساعت ۱۱ تا ۱۳ با رعایت صرفه جویی روشن خواهد شد و پس از تعطیلی (ساعت۱۳) بطور کامل خاموش می شوند.

میرصفدری دراین بخشنامه افزوده است: حداقل استفاده از روشنایی در ساختمان، خاموش کردن رایانه ها تا حد امکان و در صورت داشتن ژنراتور استفاده نکردن از آن بخصوص در ساعات اوج مصرف مورد تاکید است.

براساس اعلام معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان، حداقل استفاده از کارکنان در شیفت عصر و کاهش مصرف با حذف اضافه کاری غیر ضرور کارکنان برای تمامی دستگاه های استان توصیه می شود. 

در این بخشنامه تصریح شده، در خصوص تغییر ساعت کار بانک ها برابر دستورالعمل بالا دستی از مرکز اقدام شود و دستگاه های خدمات رسان مشمول تغییر ساعت کاری طبق این دستور العمل نیستند.

به گفته میرصفدری، مسوولیت حسن اجرای این دستورالعمل به عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا سازمان خواهد بود و در صورت مشاهده عدم توجه برابر مقررات برخورد خواهد شد.

image_2022_6_8-14_20_51_247_j4q.jpgimage_2022_6_8-14_20_32_480_zFf.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی