اطلاعیه استانداری همدان در خصوص عفاف و حجاب

c1999ca8-982e-4b60-919d-1d3cd8de7718.jpg

 بسمه‌ تعالی باسلام، ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه ضیافت الهی رمضان‌المبارک

باتقدیر و تشکر از بیانیه تبیینی و روشنگرانه وزارت کشور و قدردانی و سپاس ویژه از مواضع انقلابی مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر وحیدی در مسئله حجاب، اعلام می‌دارد؛ بی‌شک، موضوع عفاف و حجاب به‌عنوان یک ضرورت‌ شرعی و قانونی غیرقابل انکار و از نمادهای هویتی، ارزشی، اصولی و احکام الهی است که نقشی حساس در زیست عفیفانه و مؤمنانه ملّت بزرگ ایران دارد.

تجربه اجتماعی انقلاب اسلامی به ما می‌گوید مؤلفه‌های اقتدار و عزت این کشور اعم از؛ امنیت، پیشرفت و تحکیم نظامات فرهنگی و اجتماعی در برابر تهاجم گسترده دشمن، خصوصاً در نبرد همه‌جانبه ترکیبی و جنگ شناختی اخیر، مرهون این نماد هویتی است.

در گفتمان دولت انقلابی و مردمی حضرت آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، عفاف و حجاب عمود خیمه فرهنگی نظام مقدس اسلامی بوده و زنان مسلمان این سرزمین با پیروی از تعالیم انسان‌ساز قرآن کریم و به تأسی از اهل بیت عصمت و طهارت (علیهماالسلام) با حفظ حریم حجاب اسلامی ایرانی خود، پرچم استقلال فرهنگی کشور را در جهان به اهتزاز درآورده و مایه تفاخر و تشخص زن ایرانیِ حقیقی در رسیدن به کرامت، آزادی و زندگی شرافتمندانه شده‌اند.

در این گفتمان، انفعال و تساهل در تعظیم شعائر، ارزش‌ها و اصول الهی جایی ندارد؛ لذا با تصریح به حقانیت خواست مردم مؤمن و ولایی ایران اسلامی در برخورداری از جامعه‌ای با عفت و حیا و تأکید بر التزام عملی مدیران، نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، نسبت به رعایت و پایبندی دقیق به قوانین و مسئولیت‌های تعیین شده در حوزه عفاف و حجاب، انتظار دارد با رویکرد ایجابی نسبت به حاکمیت قانون، تمام وجه همت خود را در جهت اقناع‌سازی فرهنگی آحاد جامعه علی‌الخصوص نسل جوان که تشنه معارف حقه الهی‌اند، بکار گرفته و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود قانونی و مردمی، اجازه هتک حرمت به معدود هنجارشکنان در عرصه عمومی و اجتماعی را ندهند.

من‌الله توفیق و العاقبة للمتقین

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی