معاون استاندار: ۴۰۰ روستای استان همدان دارای ویژگی ممتاز گردشگری است

 

4a852cd3-0eb1-4c19-84ac-ff98236afc9f.jpg

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، فرهاد فرزانه در جلسه کارگروه توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان همدان، افزود: یکی از ویژگی های صنعت گردشگری در دنیای امروز بهره مندی از جاذبه های روستایی برای حضور مسافر و گردشگر است که برهمین اساس سرمایه گذاری در حوزه گردشگری روستایی باید به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: استان همدان بیش از یک هزار روستا دارد که هر کدام از این روستاها بیانگر بخشی از هویت، فرهنگ و تمدن این سرزمین تاریخی است که باید زمینه جذب و حضور گردشگران در این مناطق برای پویایی و شکوفایی اقتصاد استان را فراهم کنیم.

فرزانه تصریح کرد: دراین میان بیش از ۴۰۰ روستای استان همدان دارای ویژگی های ممتاز و منحصربفرد گردشگری و طبیعی هستند که معرفی این ظرفیت ها با هدف جذب گردشگر بسیار مهم و ضروری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان گفت: بیش از ۹۰ نوع غذا و ۴۵ نوع آش محلی و سنتی در این استان پخت می شود که معرفی آنها می تواند جاذبه های ممتاز برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در این استان و روستاهای این منطقه باشد.

به گفته وی، گردشگران برای سفر به مناطق مختلف به دنبال آشنایی با جاذبه های محلی هستند که برهمین اساس تلاش برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان همدان نقش موثری در رشد و شکوفایی این صنعت و رونق اقتصادی استان با حضور گردشگر دارد.

استان همدان بیش از یک هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری دارد که برهمین اساس در ردیف پنج استان گردشگر پذیر کشور محسوب می شود.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی