معاون استاندار همدان: ستاد ساماندهی امور جوانان استان کارگاهی و عملیاتی اقدام کند

photo_2021-12-27_14-42-58_2.jpg

به گزارش روابط عمومی استانداری، دکتر باب‌الحوائجی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، گفت: جوان، جوان‌گرایی و جوان‌سازی از سیاست‌های پُر رنگ و برجسته دولت سیزدهم است. بنابراین همه ما باید در جهت عملیاتی شدن سیاست جوان‌گرایی، نه بر روی کاغذ، بلکه در عمل حرکت کنیم.

معاونت سیاسی و امنیتی استانداری همدان، افزود: سیاست‌های جوان‌گرایی و جوان‌سازی دولت سیزدهم بر اساس منویات مقام معظم رهبری است. بنابراین نقشه راه و نگاه ما در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، الزامات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری نسبت به جوان و جوان‌گرایی در بیانیه‌‌ی گام دوم انقلاب است.

وی در ادامه کارویژه اصلی ستاد ساماندهی امور جوانان استان را از دستورات مقام معظم رهبری دانست و گفت: جوانی که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب معرفی می‌کنند، جزو کارویژه و عملیاتی نمودن سیاست‌های ما در ستاد ساماندهی امور جوانان استان باشد. جوان انقلابی که در گام دوم انقلاب به ما معرفی می‌شود نگاهی به درون کشور دارد، نگاهی به توان‌مندی ها و پتانسیل‌های کشور ایران دارد.

باب‌الحوائجی در ادامه با اشاره به چگونگی دفاع جوانان اسلام در دفاع مقدس، گفت: روزهایی که تمام بیگانگان و جهانیان در مقابل جوانان ایران اسلامی ایستادند، جوانان ما قهرمان‌پروری کردند و تن به ذلت نداند.

وی افزود: توسل جوانان به اهل بیت(ع) باعث حرکت و پویایی در بین جوانان خواهد شد.

معاونت سیاسی و امنیتی استانداری همدان، گفت: در جهت اجرایی شدن دستورات مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی و طراحی نیاز داریم. چون برای اقدام موثر، نیاز به شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی برای جوانان استان است.

وی گفت: پرهیز از موازی کاری و هم‌افزایی و همراهی اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان ضروری است.

وی افزود: تحقیق و شناسایی کامیابی‌ها و ناکامی‌های جوانان استان در عرصه‌های مختلف به تفکیک شهرستان، در دستور‌ کار ستاد ساماندهی امور جوانان استان قرار گیرد.

معاون استاندار همدان، موضوع مسکن جوانان را با اهمیت خواند و گفت: مسکن جوانان، به‌ویژه جایگاه جوانان در طرح یک میلیون مسکن، یکی از اولویت‌های ستاد ساماندهی امور جوانان استان باشد. سهم جوانان از نهضت ملی مسکن در کشور، و برش استانی را مشخص کنید.

وی در ادامه با اشاره به برخی از آسیب‌‌های جمعیت استان، گفت: زمانی می‌توان جمعیت استان را جمعیت فعال خواند که متشکل از جوانان باشد. مهاجرپذیری یکی از آسیب‌های جمعیتی جدی استان است که ضرورت دارد به بحث و بررسی قرار گذاشته شود. باید برای پیشگیری از پیر شدن و همچنین ماندگاری و بارور کردن جمعیت، آن را به جوانان گره زد.

وی در ادامه یکی از راه‌های بارور کردن جامعه را تقویت جایگاه جوانان دانست و گفت، با بارور کردن و جوان‌سازی جمعیت که از طریق جوانان و ازدواج آسان و سالم صورت می‌گیرد، جامعه استان را مستحکم کنیم. جوانانی که ازدواج کردند یا فرزند ندارند یا تک فرزند هستند.

وی گفت: بحث جمعیت و جوان‌سازی از موضوعات اولویت‌دار شورای فرهنگ عمومی استان است.

وی افزود: ضریب هرم سنی، هرم جنسی و نفوذ موالید در استان، با همکاری دستگاه‌های متولی، طبق یک برنامه مدون مشخص و معین شود.

وی با اشاره به مهاجرت‌های بی‌رویه در استان گفت: یکی از اقدامات مهم در راستای پیشگیری از مهاجرت جوانان از استان، ایجاد اشتغال است. برای پیشگیری از مهاجرت بی‌رویه در استان، ضروری است تا شرایط اوقات فراغت جوانان استان فراهم شود.

باب الحوائجی، تاکید کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان استان باید از انتزاع خارج و کارگاهی عمل کند. تقویت مشارکت مردمی در ساماندهی امور جوانان در اولویت باشد.

وی افزود: دفتر امور بانوان استانداری در راستای تبدیل کردن کانون خواهران به خانه دختران جوان اقدام کند.

photo_2021-12-27_14-45-01.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی