معاون استاندار همدان: مسئولان باید از اظهارنظر در حوزه‌های غیرتخصصی و نامربوط پرهیز کنند

f037736b-d146-4d99-95cf-2eb76293a180.jpg

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری همدان  گفت: اینکه افراد به صرف داشتن مسئولیت خود را ملزم به اظهارنظر کارشناسی در تمامی حوزه ها از جمله مسایل غیر کارشناسی و غیرمربوط می دانند، اصلا پسندیده و منطقی نیست و ضرورت دارد از این رویه به صورت جدی پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، حسن رضانیا در شورای هماهنگی ثبت احوال استان همدان اظهار داشت: اینکه فرد بدون داشتن اطلاع کافی و جامع از اقدامات انجام شده در یک حوزه تخصصی که ارتباط کاری هم با حوزه ماموریتی وی ندارد، اظهار نظر کارشناسی و تخصصی می کنند، به هیچ عنوان منطقی و پذیرفتنی نیست.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال اظهارنظر افراد غیرمسئول در خصوص پروژه آبرسانی بدون داشتن اطلاعات تخصصی و دقیق از موضوع، روند اجرای کار، شرایط و زمینه فعالیت، آنهم به صورت تخصصی هیچ معنا و وجاهت قانونی ندارد و تنها موجب چندصدایی و تشویش اذهان مردم می شود لذا تاکید دارم مسئولان از هرگونه اظهارنظر در حوزه های غیر کاری و تخصصی خود جدا اجتناب کنند.

معاون سیاسی استاندار همدان تصریح کرد: دلیلی ندارد فرد به واسطه اینکه در بخش و دستگاه دیگری مسئولیت دارد به خود اجازه دهد در هر حوزه و موضوعی اظهار نظر کرده و با انجام مصاحبه و بیان نکات کارشناسی و تخصصی بدون داشتن اطلاعات و مسئولیت مستقیم، افکار عمومی رو دچار سردرگمی و پریشانی کند.

رضانیا با اشاره به اینکه متاسفانه برخی افراد و مسئولان بدون داشتن اطلاعات دقیق درباره موضوعات و اقدامات انجام شده از جمله ابرپروژه آبرسانی اقدام به اعلام نظرهای تخصصی و علمی می کنند، گفت: هرگونه اظهار نظر این افراد غیرمسئول بدون داشتن هرگونه اطلاع و تخصص و به صرف داشتن مسئولیت در یک مجموعه دیگر، نه تنها وجاهت قانونی ندارد بلکه شرایط و بستر انجام بهینه کار را نیز دچار چالش می کند.

وی افزود: این گروه از افراد با اعلام نظرهای ناپخته، نسنجیده و غیرکارشناسی در حوزه های مختلف فقط موجب تشویش اذهان عمومی می شوند در حالیکه پیش از هر گونه مصاحبه باید اطلاعات دقیقی از روند کار و فعالیت ها آنهم اگر به حوزه کاریشان مربوط است را دریافت کرده و سپس اظهار نظر کنند.

معاون سیاسی استاندار همدان به مدیران دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد که نباید در حوزه های غیرمربوط و بدون ارتباط با مسئولیتشان، اظهارنظر تخصصی و کارشناسی داشته باشند.

وی تصریح کرد: مدیران نباید به سیاست های کلان ابلاغ شده که از سوی مدیریت عالی استان تبیین، تشریح و ابلاغ می شود، ناپخته ورود کرده و با اعلام نظر خام و غیرمسئولانه موجب تشویش خاطر مردم و شکل گیری ابهام و سئوال در اذهان را ایجاد کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری همدان تصریح کرد: هیچ یک از مدیران اجرایی استان اجازه انجام چنین فعالیت ها و اظهارنظرهایی غیرتخصصی و غیرکارشناسی را ندارند و هر کس باید در حوزه مسوولیت و تخصصی خود ورود و اظهارنظر کند.

رضانیا اظهار داشت: برای انجام کار و تحقق اهداف به طور مسلم به اطلاعات و داده های آماری متقن و مستند نیاز داریم و هیچ گونه برنامه و تصمیمی بدون داشتن تخصص، آمار و نظرات دقیق کارشناسی به سرانجام نمی رسد.

معاون استاندار همدان همچنین بر لزوم انجام فعالیت های کارشناسی و فرهنگی در حوزه جوان سازی جمعیت، بر انجام فعالیت های موثر فرهنگی، اجتماعی و کارشناسی در راستای تبیین اهداف و مزیت های جوانی جمعیت تاکید کرد و گفت: تداوم روند فعلی منجر به پیری جامعه و بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد.

معاون سیاسی استاندار همدان همچنین در خصوص زمان آغاز بکار ادارات و بازگشایی مدارس شهر همدان در ۲ هفته ابتدایی مهرماه، گفت: به منظور پیشگیری از بروز ترافیک و تسهیل تردد شهروندان در فصل بازگشایی مدارس، آغاز بکار ادارات ساعت هشت صبح و مدارس نیز هفت و ۳۰ دقیقه برای این مدت(۲ هفته نخست مهرماه در شهر همدان) تعیین شده است.

رضانیا افزود: این تغییر ساعت کارکرد تنها برای شهر همدان پیش بینی و در ۲ هفته نخست مهرماه اعمال می شود.  

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی