استاندار همدان: پرداخت حق یک درصدی دولت از بهره‌برداری معادن قانون و مستلزم اجراست

329490.jpg

استاندار همدان گفت ؛ پرداخت یک درصد از درآمد بهره‌برداری معادن به خزانه‌ی دولت در جهت جبران آسیب‌های زیست‌محیطی و دیگر حوزه‌ها قانونی است و باید به شکل صحیح اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان  در جلسه‌ی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، گفت:همانطور که از تولید و تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم، فعالین این حوزه نیز باید حقوق قانونی را پرداخت کنند.

مقام عالی دولت در استان گفت: معادن، میراث نسل‌های گذشته است و این میراث به آیندگان نیز تعلق دارد و برداشت از معادن باید منطقی و در راستای عمران، آبادانی و توسعه‌ی شهرها، روستاها و بخش‌های اقتصادی باشد.

وی افزود:حکمرانی در جمهوری‌اسلامی ایران، ۴۴ سال بدون وابستگی به بیگانگان و بدون دخالت آنان به وقوع پیوسته است و مردم این سرزمین پس از انقلاب‌اسلامی بدون وابستگی، سرنوشت خود را به دست گرفته‌اند.

استاندار همدان بیان کرد: برای هموار شدن مسیر تولید به تنقیح قوانین نیاز داریم چون قوانین ناسخ و منسوخ وجود دارد و نمی‌توان آن‌ را نادیده گرفت.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: اگر مجلس دوازدهم فرآیند تنقیح قوانین را در دستور کار قرار دهد، خدمت بزرگی به مردم شریف و بخش تولید خواهد داشت.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی