۸۵ درصد جامعه شهری اسدآباد با سواد هستند

‍ فرماندار مطرح کرد؛

۸۵ درصد جامعه شهری اسدآباد با سواد هستند

فرماندار اسدآباد گفت:بیش از ۸۵ درصد جامعه شهری اسدآباد و ۷۶ درصد جامعه روستایی شهرستان بر اساس سرشماری سال ۹۵ باسواد هستند.
سعید کتابی در شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی از سواد آموزی اظهار کرد:درصد بیسوادی استان همدان حدود چهار درصد بوده که شهرستان اسدآباد هم تقریبا به همین میزان دارای بیسواد است.

وی تعهد باسوادی امسال برش نهضت سواد آموزی شهرستان را ۴۸۰  نفر در سه رده پوششی سوادآموزی ،انتقال و تحکیم اعلام کرد و یادآورشد: با برنامه ریزی‌های انجام شده با یک کار فرابخشی باید این میزان تعهد شهرستان در امر باسوادی محقق شود.

کتابی با تاکید بر تشکیل شورای پشتیبانی در سطح روستاها بیان کرد:با تشکیل شوراهای پشتیبانی سواد آموزی در روستاها با کمک دهیاران و شوراها به نحو مطلوبی شناسایی بیسوادان امکان پذیر خواهد بود.

فرماندار اسدآباد در ادامه با بیان اینکه مدارس شهرستان اسدآباد آماده بازگشایی و آغاز سالتحصیلی جدید هستند،اظهار کرد: در حال حاضر برای بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید منتظر اعلام و تصمیم نهایی ستاد ملی کرونا هستیم.
کتابی از واکسیناسیون ۸۵ درصد قشر فرهنگیان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: انتظار است تا زمان بازگشایی مدارس تکمیل واکسیناسیون قشر فرهنگی انجام شده و مابقی فرهنگیان نیز  نسبت به انجام واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به خط ملی نماد ۱۵۷۰ مربوط به  خدمات مشاوره‌ای و مددکاری اجتماعی  و خدمات روانشناختی دانش‌آموزان به صورت غیر حضوری و رایگان اضافه کرد: این طرح ارزشمند از نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی برخوردار بوده ضمن اینکه اطلاع رسانی لازم برای معرفی این سامانه در بین دانش آموزان و اولیا شهرستان ضرورت دارد.

 

10c3bf70-629d-459a-8ba8-24d1e67057a1.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی