▫️در سری بازدید از روستاهای بخش صالح آباد: دغدغه دولتمردان آب‌رسانی به روستاهای آسیب دیده از خشکسالی

‍ 🔸روح اله نباتی طی بازدید از روستای ساربان لر از توابع بخش صالح آباد، در جمع ساکنین و اعضای شورا روستا اظهار داشت: از چند سال گذشته کشور با خشکسالی و مشکل کمبود آب مواجه شده، به طوری که تعدادی از سد های ذخیره آب استان با کمبود جدی آب مواجه هستند و این مسئله در مناطق روستاهایی نمود بیشتری پیدا کرده است.

🔸نباتی در جمع اهالی روستا با تاکید بر اهمیت قنوات افزود: یکی از راه های مدیریت کمبود نزولات آسمانی، حفظ و نگهداری قنوات است و بدین منظور با بررسی دقیق و کارشناسی به همراه مدیر جهاد شهرستان اعتبار ویژه ای را برای لایروبی و احیا قنوات در نظر گرفته ایم و امیدواریم با تخصیص به موقع بودجه کار اجرایی سریعا شروع شود.

🔸در این بازدید که با همراهی بخشدار و روئسای ادارات بنیاد مسکن، آبفا، جهاد کشاورزی، توزیع برق و سرپرست آموزش و پرورش همراه بود، ساکنین روستای ساربان لر به بیان مشکلات پیش آمده پرداختند.

🔸یکی دیگر از مشکلات اهالی و کشاورزان روستا، علاوه بر کمبود آب، عدم توجه به نرخ‌نامه مصوب برای استفاده از ماشین آلات صنعتی کشاورزی بود که با دستور فرماندار به اداره جهاد کشاورزی، از این پس نرخ نامه مصوب دولتی باید در ادارات شهرستان و بخش ها برای روئیت عموم کشاورزان نصب شود.

🔸نباتی افزود: حدود نرخ نامه مصوب باید رعایت شود.         

🔸در پایان نباتی به همراه بخشدار و رئیس آبفا شهرستان از مخزن آب شرب و پنج حلقه چاه آب در سه کیلومتری روستا بازدید کرد و دستور داد تا هفته آتی مشکل آب شرب روستای ساربان لر به طور کامل مرتفع شود.

 

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی