فرماندار بهار در جلسه شورای اداری شهرستان بهارگفت :اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان بهار نسبت به سال گذشته سه برابر شده است

 
 فرماندار بهار در جلسه شورای اداری شهرستان بهار در فرهنگسرای آیت الله بهاری به وضعیت کرونایی شهرستان اشاره کرد و گفت: عادی انگاری ها باعث وضعیت قرمز شهرستان بهار شده است  و مردم باید بدانند حتی پس از تزریق واکسن به جامعه هدف باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
 
 احسان قنبری اضافه کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان بهار در ادارات با جمعیت بالا دور کاری صورت میگیرد این در حالی است که دورکاری برای ادارات زیر ۵ نفر بی معنی است.
 
وی به اعتبارات تملک دارایی‌های شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان بهار نسبت به سال گذشته سه برابر شده و به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است و در صورت تحقق اعتبارات، پروژه های نیمه تمام  به اتمام خواهند رسید و آغاز پروژه جدید نیز خواهیم داشت.
 
وی توجه به تقسیمات سیاسی شهرستان بهار را مطالبه عمومی مردم دانست و گفت: مرز تقسیمات سیاسی بهار و همدان اصلاح خواهد شد و بنا نیست شهرستان بهار در دل شهرستان همدان هضم شود و در سال گذشته ۲۲۰ هکتار به مرز سیاسی شهرستان بهار افزوده شد و امسال نیز ۵۰ هکتار به مرز سیاسی بهار افزوده می شود و از پشت فرمانداری تا همدان نخ مربوط به شهرستان بهار است.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر، حریم خدماتی شهرداری بهار فراتر از مرز سیاسی است و ما انتظار داریم مرز سیاسی بهار بر آخرین حریم خدماتی شهرداری بهار منطبق شود.
 
سپس نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: توازن بودجه در بین شهرستان های استان رعایت نشده و اعتبارات زیادی برای شهرستان ملایر در نظر گرفته شده در حالیکه شهرستان های بهار و کبودراهنگ نادیده گرفته شده اند.
وی خاطرنشان کرد: حل مشکل راه مواصلاتی مهاجران به طول ۹ کیلومتر در دستور کار قرار دارد و تجهیزات راه و شهرسازی و راهداری در اختیار بخشداری است تا مشکل مهاجران حل شود.
 
 وی اوقافی بودن زمین های لالجین، ایمن نبودن راه های مواصلاتی در برخی نقاط شهرستان، عدم تخصیص اعتبار مناطق محروم در حوزه راه، سلامت، مدرسه سازی به شهرستان را از مشکلات عمده شهرستان بهار عنوان کرد.
 
 وی اعلام کرد: علیرغم تحریم ها و مشکلات، مذاکراتی با سرمایه گذار ایتالیایی برای سرمایه گذاری در شهرستان به مبلغ ۳ میلیون یورو انجام شده است.
 
 توسلی به اولویت ها و اقدامات محرک توسعه بر اساس سند چشم انداز توسعه استان اشاره کرد و گفت: سند چشم انداز توسعه علیرغم اشکالاتی که وجود دارد، سند خوبی است و دستگاه های اجرایی مطابق با سند توسعه پیش روند تا اهداف سند توسعه محقق شود.
 
وی تاکید کرد: برنامه ریزی کلان و برنامه راهبردی در همه حوزه ها و شناسایی تهدیدها و فرصت ها باید انجام شود.
 
 نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سفال، فرصت مناسبی در حوزه گردشگری لالجین ایجاد کرده است ولی برداشت خاک در لالجین، آیندگان را دچار مشکل خواهد کرد و بخشی از این منطقه در حال نابودی است و باید چاره ای برای خروج از توجه تک بعدی به سفال در  لالجین اندیشیده شود.
 
 وی اعلام کرد: برای ارتقای تجهیزات بیمارستان امام رضا کبودراهنگ و آیت الله بهاری شهرستان بهار رایزنی با وزارت بهداشت صورت گرفته و خواسته شده به هر بیمارستان یک آمبولانس اختصاص  یابد.
 
وی در خصوص طرح حریم سیاسی بهار گفت: آنچه مسلم است باید حقوق مردم و هویت شهر بهار حفظ شود.
 
وی اظهار داشت: در حوزه دامداری ظرفیت شهرستان بهار بسیار بالاست و با تأمین نهاده های دامی می توان از محدود شدن ظرفیت دامداری شهرستان جلوگیری کرد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی